Ознака: обложувалница
Црна хроника 27.09.22 | 17:10

Ограбена спортска обложувалница, крадецот пукал кон пултот

На 26.09.2022 во 22:30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во спортска обложувалница на ул.„Ферид Бајрам“ две лица физички го нападнале вработениот и одзеле пари од дневниот...

Црна хроника 22.03.22 | 16:53

Во Аердром на „Коста Новаковиќ“ влетал во обложувалница и ги украл парите

На 21.03.2022 во 09.30 часот во Полициската станица Аеродром било пријавено дека во 09.20 часот во спортска обложувалница на ул.„Коста Новаковиќ“ едно лице со закана кон вработениот...

Црна хроника 07.03.22 | 21:14

Ограбена обложувалница во Скопје, крадците го нападнале вработениот

На 06.03.2022 во 21:45 часот во СВР Скопје било пријавено дека во спортска обложувалница на улица „Тале Христов“ неколку лица физички го нападнале вработениот и со закана...

Црна хроника 04.03.22 | 17:22

Внимателно со добитните ливчиња: Го следеле кога ги подигнувал парите од обложувалница и со нападнале

Секторот за внатрешни работи Скопје расчисти лажно пријавување на кривично дело. Имено, на 19.10.2021 А.Д. пријавил дека на бул.„Јане Сандански“ три лица физички го нападнале...

Црна хроника 22.02.22 | 09:41

Му се спротивстави на напаѓач со нож: Храбра вработена спречи грабеж во обложувалница во Скопје

На социјалните мрежи се појави видео од обид за грабеж на спортска обложувалница во Скопје, кој можеше да заврши и трагично по животот на вработената која помина само...

Црна хроника 25.01.22 | 15:16

Приведени две лица, расчистена разбојничка кражба од обложувалница

На подрачјето на Гази Баба синоќа во 23.00 часот полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје ги лишиле од слобода С.Ј.(32) и М.М.(34), двајцата...

Црна хроника 25.01.22 | 15:08

Фатени двајца скопјани кои ограбиле обложувалница во Стајковци

На подрачјето на Гази Баба синоќа во 23.00 часот полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје ги лишиле од слобода С.Ј.(32) и М.М.(34), двајцата...

Црна хроника 06.01.22 | 18:35

Ограбена обложувалница во Козле

Непознато лице со закана кон вработениот ограбило спортска обложувалница во скопската населба Козле. Синоќа во 22.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека во спортска...

Црна хроника 05.01.22 | 17:04

Кражба во обложувалница: Три лица влетале во објектот и со закана одзеле пари на вработената

На 04.01.2022 околу 23.10 часот во СВР Скопје било пријавено дека во спортска обложувалница на ул.„Цветан Димов“ три лица со закана кон вработената одзеле пари од дневниот...

Црна хроника 30.12.21 | 20:53

Скопјанка нападната од мажи додека била во обложувалница

На 29.12.2021 во 19.30 часот во СВР Скопје, 44-годишна жена од скопско село пријавила дека околу 18.00 часот во обложувалница во селото била физички нападната од нејзиниот сопруг...

Црна хроника 29.12.21 | 11:13

Групна тепачка во обложувалница

Во СВР Велес синоќа околу 19 часoт било пријавено дека во обложувалница во Велес, по кратка расправија, настанала физичка пресметка меѓу 50-годишниот М.С. и 42-годишниот...

Црна хроника 24.12.21 | 10:26

Уапсен виничанец кој со закана ограбил обложувалница

Во Виница е уапсен разбојник кој ограбил обложувалница во градот. На 22.12.2021 во 20.40 часот во Виница, полициски службеници од ОВР Виница го лишиле од слобода Н.Ј.(36) од Виница....

Црна хроника 21.11.21 | 20:02

Тепечка пред спортска обложувалница во Кисела Вода

На 20.11.2021 во 15.15 часот било пријавено дека пред спортска обложувалница на подрачјето на Кисела Вода бил нарушен јавниот ред и мир со меѓусебна пресметка помеѓу С.С.(45)...

Црна хроника 02.10.21 | 20:18

Обложувалница во Аеродром ограбена наутро

На 01.10.2021 во 10.41 часот во СВР Скопје било пријавено дека во спортска обложувалница на подрачје на Аеродром две лица со закана од вработениот одзеле пари. Се преземаат...

Црна хроника 18.08.21 | 15:15

Две лица утрово ограбиле обложувалница во Струмица

Две непознати лица утрово околу 4:35 часот извршиле грабеж во обложувалница на улица „Младинска“ во Струмица. Според МВР, откако двајцата влегле во обложувалницата...

Македонија 18.08.21 | 08:01

Од денеска, со ковид сертификат во обложувалница, на кафе, и во мол

Од денеска, за влез во угостителски објекти, кафулиња и барови, без разлика на капацитетот и бројот на посетители, како и за настани од секаков вид е задолжително поседување,...

Црна хроника 05.08.21 | 09:24

Драма во Аеродром: Малолетник пробол 18-годишник во обложувалница

МВР соопшти дека завчера околу 23 часот добиле пријава дека 18-годишен скопјанец со иницијали Д.У. доживеал тешки повреди од напад со остар предмет, кој се случил во спортска...

Црна хроника 03.07.21 | 10:27

Украл сеф со пари: Уапсен битолчанец кој ограбил обложувалница во Прилеп

Уапсен е битолчанец кој ограбил спортска облчожувалница во Прилеп. Полициски службеници од Надворешната канцеларија за криминалистички работи од ОВР – Прилеп во координација...

Фудбал 19.04.21 | 10:23

Вработените во обложувалници во Грција мораат да имаат тест за корона

За вработените во малопродажбата, супермаркетите, продавниците за храна и пијалаци, транспортот, службите за чистење, фризерските и козметичките салони, берберниците,...

Скопје 07.04.21 | 08:15

Од денеска нема кафе шема и седење во ресторани

Од денеска до 20 април ќе бидат затворени сите угостителски објекти низ државата, како и рестораните и кафитериите во хотелите, мотели, хостели, пансиони и други објекти...