Ознака: ограбена
Црна хроника 07.03.22 | 21:14

Ограбена обложувалница во Скопје, крадците го нападнале вработениот

На 06.03.2022 во 21:45 часот во СВР Скопје било пријавено дека во спортска обложувалница на улица „Тале Христов“ неколку лица физички го нападнале вработениот и со закана...

Свет 25.02.22 | 21:34

Ја ограбиле Ангела Меркел во продавница

Поранешната германска канцеларка Ангела Меркел во четвртокот била жртва на крадец додека купувала намирници во продавница во Берлин. Во таа прилика и бил украден паричникот,...

Црна хроника 14.12.21 | 10:35

Ограбена црквата „Рождество на Пресвета Богородица“, полицијата врши увид

Непознати сторители ноќеска ја ограбиле црквата „Рождество на Пресвета Богородица“ во Скопје. Во моментот полициски службеници вршат увид. Засега нема информација...

Црна хроника 23.09.21 | 09:18

Сопственик на аптека во Чаир почина откако виде дека бил ограбен

Синоќа околу 20 часот во аптека на ул.Џон Кенеди едно лице со закана со нож кон вработената го одзел дневниот промет, настанот во полиција е пријавен во 20.40, информираат...

Црна хроника 20.12.20 | 18:21

Ограбена обложувалница во Аеродром, полицијата презема мерки за расчистување на случајот

На 19.12.2020 година во СВР Скопје било пријавено дека во спортска обложувалница на бул.„Јане Сандански“ две лица со закана одзеле пари од вработените. Се преземаат мерки...

Црна хроника 29.07.20 | 11:10

Крадец влегол во дом на 78-годишна кавадарчанка, ја турнал и ограбил

Во СВР Велес вчера било пријавено дека околу 12:20 часот непознато лице влегло во домот на М.Д.(78) во Кавадарци, ја турнало и пребарувало низ домот, при што одзело пари и...

Црна хроника 16.06.20 | 15:34

Златарница на Широк Сокак „олеснета“ за 28 часовници

Вчера во 05,00 часот, било пријавено дека на улица Широк Сокак во Битола била извршена кражба во продавница за часовници и накит. Непознато лице со тврд предмет го скршил...

Црна хроника 23.01.20 | 09:18

Ограбена жена во зграда на „Партизанска“

На 21.01.2020 во 23.40 часот во СВР Скопје, В.П.(64) од Скопје пријавила дека во 22.40 часот во зграда на бул.„Партизански одреди“ две лица со употреба на физичка сила ѝ одзеле чанта...

Црна хроника 06.09.19 | 19:31

Останала без паричник и документи: Скопјанка ограбена во аптека

Во средата во СВР Скопје, Н.Џ. (65) од Скопје пријавила дека истиот ден околу 11.30 часот во аптека на улица „Индира Ганди’’ непознат сторител и одзел паричник со пари и...