Вчера во 07.05 часот било пријавено дека на Меѓуградската автобуска станица во Скопје, бил пронајден починат Б.А.(66) од Гостивар.

Од страна на лекар од Итната медицинска помош констатирана била смрт без видливи траги на насилство.

Полицијата соопшти дека по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е предадено на судска медицина за обдукција.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.