Ознака: Мртов маж
Црна хроника 22.09.20 | 11:18

Мртов маж пронајден во базен

Вчера во 17.49 часот во СВР Битола било пријавено дека во базен во круг на фабрика на ул.„Орде Чопела“ во Прилеп бил пронајден удавен Г.М.(56) од с.Беровци, кој бил ангажиран...

Црна хроника 23.08.20 | 15:10

Смрт без траги на насилство: Maж пронајден мртов во својот дом во Ѓорче Петров

На 22.08.2020 околу 20.55 часот во СВР Скопје било пријавено дека во својот дом на ул.„Браќа Чакреви“ во Скопје бил пронајден починат В.Ч.(51). -Смрт без траги на насилство констатирал...

Црна хроника 04.08.20 | 20:24

Деца пронашле мртов маж кај Треска

Вчера во 14.45 часот во Полициска станица Сарај било пријавено дека во СРЦ Езеро Треска, во близина на напуштени тоалет кабини, од малолетни лица било пронајдено безживотно...

Црна хроника 26.07.20 | 23:19

Mртов маж пронајден во шумата кај Негорци

Во попладневните часови во саботата во Регионалниот центар за гранични работи Југ, било пријавено дека на јужната граница, на непристапен шумски предел во реонот на...

Црна хроника 18.07.20 | 15:30

Маж пронајден мртов во неговиот стан

На 17.07.2020 во 11.24 часот во СВР Скопје било пријавено декаво сопствениот стан на ул.„Ташко Караџа“ во Скопје бил пронајден починат Б.Ј.(66). Смрт констатирал лекар од Итна...

Црна хроника 03.06.20 | 14:33

Скопјанец пронајден мртов во неговиот дом

Седумдесет и шестгодишен скопјанец е пронајден мртов во неговиот стан на булеварот „Партизански одреди“. Не е констатирана насилна смрт, а во извлекувањето на телото...

Црна хроника 18.05.20 | 15:37

Мртвиот маж пронајден на Матка бил ликвидиран

Со куршум во глава бил застрелан мажот чие тело пред три дена беше најдено закопано под карпа над селото Горно Матка, објави „Телма“. Од истрагата за телевизијата потврдија...

Црна хроника 01.05.20 | 15:18

Mртов маж пронајден во Свети Николе, телото на обдукција

Вчера во 12:50 часот во Полициската станица Свети Николе било пријавено дека на ул.„Ванчо Ангелов“ во Свети Николе, во куќа во која моментално престојувал, бил пронајден...

Црна хроника 17.02.20 | 12:35

Безживотното тело најдено вчера е на Сириец со фалсификувани шпански документи

Државјанин (32) на Сирија е човекот чие безживотно тело беше најдено вчера на Шар Планина над селото Вејце на пат кон планинскот врв Кобилица, соопшти денеска СВР Тетово. Тетовската...

Црна хроника 08.02.20 | 11:38

Мртов маж пронајден во водите на Охридското езеро

Во текот на вчерашниот ден мртво тело беше извадено од водите на Охридското езеро, полицијата го утврди идентитетот. Вчера во 13 часот и 10 минути во СВР-Охрид, било пријавено...

Црна хроника 26.01.20 | 18:22

Мртов маж пронајден во стан во Аеродром

Вчера претпладне во Полициската станица Аеродром од Итна медицинска помош било пријавено дека на булеварот „АСНОМ“ во стан имало починато лице Т.К.(41). Извршен бил...

Црна хроника 04.12.19 | 15:57

Пронајден мртов 40-годишен скопјанец

Во СВР Скопје вчера во 11 часот  било пријавено дека во домот на ул.„Ловќенска“ во Скопје бил пронајден починат Б.С.(40). Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт...

Црна хроника 15.11.19 | 20:01

Мртов маж пронајден во пеплосана барака, телото на обдукција

Рано утрово околу 04.35 часот во СВР Тетово било пријавено дека настанал пожар во импровизирана дрвена барака на ул.„Љубо Божиновски-Пиш“, во непосредна близина на спортската...

Црна хроника 19.10.19 | 18:00

Во Карпош 4 пронајден мртов маж

Во полициската станица Карпош вчера било пријавено дека во стан на улицата „Вич” во Скопје бил пронајден починат М.Ш. (54). По наредба на јавен обвинител телото на починатиот...

Црна хроника 16.09.19 | 16:52

Мртов маж пронајден во Битола, се истражуваат причините за смртта

Во куќа на ул.„Стрчин“ во Битола бил пронајден починат Т.В.(49). Случајот во СВР Битола бил пријавен вчера напладне. Лекар констатирал смрт, а увид извршила екипа од СВР...

Балкан 13.09.19 | 19:16

Познат српски спортист се распаѓал со денови, неподносливата миризба ги вознемирила соседите

Тело на познат српски спортски работник, Предраг Матиќ, вчера било најдено во фаза на распаѓање во неговиот стан во Параќин. Мртвото тело на 57-годишниот маж го пронашла...

Црна хроника 01.09.19 | 21:03

Во опожарено југо пронајден мртов маж

На 31.08.2019 во 07.30 часот било пријавено дека во с.Полаки, кочанско, во опожарено патничко моторно возило „застава југо“ со штипски регистарски ознаки, бил пронајден починат...

Црна хроника 15.08.19 | 20:55

Пронајден мртов маж во Скопје

Синоќа на улицата „Драчевска“ во Скопје во неговиот дом било пронајдено телото на Т.Ѓ. (43) без траги на насилство. Тој имал здравствени проблеми. По наредба на јавен...

Црна хроника 05.07.19 | 14:59

Скопјанец пронајден мртов во својот дом во Центар

Вчера во 11.46 часот во СВР Скопје било пријавено дека во стан на ул.„11-ти Октомври“ во Скопје бил пронајден починат С.С.(73) од Скопје, без траги на насилство. Увид на местото...

Црна хроника 01.07.19 | 12:35

Маж најден мртов во стан во Кисела Вода

Во стан во скопската населба Кисела Вода, викендов бил пронајден починат маж. Во скопската полиција од Итна медицинска помош било пријавено дека во стан на улица „Пушкинова“...