На 11.03.2023 околу 13,30 часот во Полициска станица Гевгелија, од итна медицинска помош било пријавено дека во камп приколка во с.Николиќ, бил пронајден починат С.К.(70) од Скопје, а од лекар од итна медицинска помош е констатирана смрт без видливи траги на насилство.

Од страна на Јавен обвинител телото е дадено на обдукција.

 



Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.