Ј.И. (25), син на српската политичарка, потпретседателката на опозициската Народната партија (НС) и пратеник во српското собрание Санда Рашковиќ Ивиќ утрово е пронајден мртов во Белград.

Според првите информации тој бил пронајден на тротоарот пред зградата во која живеел во центарот на Белград, пишуват српските медиуми.

Ј.И. студирал на Филозофскиот факултет.



Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.