Сообраќајна несреќа се случила попладнево во центарот на Скопје.

Имено, два автомобили се судриле во близина на Градската болница.

Според информациите на ТВ21, повредени се четири лица – двајцата возачи, сопатник и еден пешак.

Полицијата е на терен и врши увид.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.