На автопатот, во атарот на село Самољица, српскиот град Бујановац во општина Прешево, товарно возило со приколка, управувано од грчки државјанин, удрило во патничко возило „тојота“ кое во моментот на запирање.

Возачот на „тојотата“, државјанин на Македонија, се здобил со тешки телесни повред, пренесуваат српски медиуми.

Увидот на лице место ја извршиле сообраќајни полицајци, а според неофицијални информации, против возачот на камионот ќе биде поднесена кривична пријава за загрозување на безбедноста на јавниот сообраќај.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.