Ознака: повреден
Црна хроника 13.08.23 | 17:47

Тешко повреден рудар во Битола

Синоќа во битолската болница со тешки повреди бил донесен Т.Д. (50) кој се повредил додека извршувал работни задачи во рудник во околината на Битола. Известени биле јавен...

Црна хроника 03.08.23 | 13:43

Во Софија пренесен бугарскиот навивач кој беше прободен со нож за време на натпреварот Левски – Шкупи

Повредениот навивач од Бугарија пренесен со хеликоптер од Скопје во Софија откако седум дена се лекуваше на Одделот за интензивна нега на хирургија во болницата „Свети...

Македонија Балкан 28.07.23 | 21:01

Бугарското МНР бара ефикасна истрага и правда за повредениот навивач на Левски

Министерството за надворешни работи на Бугарија соопшти дека остро ги осудува инцидентите од 27 јули 2023 година во Скопје, во кои беа повредени бугарски државјани, приврзаници...

Црна хроника 28.07.23 | 13:37

Повреден пожарникар при гаснење на пожар во светниколското село Ерџелија

Повреден е пожарникар од Територијалната Противпожарна единица во Свети Николе, информира портпаролот на СВР-Штип, Гордана Панајотова преку писмено соопштение. Во...

Црна хроника 08.06.23 | 22:23

Повредениот во пукањето во Чаир, бил бизнис партнер на висок функционер на МВР?

На 08.06.2023 во 02.12 часот во СВР Скопје, од приватна болница во Скопје било пријавено дека кај нив со повреда од огнено оружје бил донесен В.А.(40) од Скопје, информира МВР. Како...

Црна хроника 15.04.23 | 14:30

Тешко повреден 18-годишен мотоциклист

18-годишен мотоциклист е тешко повреден во сообраќајка кај ресенско. На 14.04.2023 околу 18.15 часот во Полициската станица Ресен било пријавено дека на првата крстосница за...

Црна хроника 08.04.23 | 16:11

Тешко повреден млад маж во Кавадарци, откако се превртил со тракторот

На 07.04.2023 во 16.50 часот во ОВР Кавадарци било пријавено дека на локалниот пат винарска визба Тиквеш кон кон манастир „Св Спас“, Т.С.(40) од Кавадарци, додека извршувал земјоделски...

Црна хроника 17.02.23 | 21:20

Млад работник тешко повреден на градилиште во Центар

Вчера во 09.35 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ со тешки телесни повреди бил донесен Ј.К.(19) од Скопје. Според пријавеното,...

Црна хроника 01.02.23 | 11:46

Пожарникар повреден при гаснење пожар во гостиварско

Пожар настанал вчера вечерта околу 20 часот во куќа на 62-годишниот И.У. во гостиварски Равен. Од СВР Тетово информираат дека опожарен бил горниот дел од објектот. При преземање...

Црна хроника 16.09.22 | 12:49

Во Скопје тешко повреден возач на тротинет

На 15.09.2022 во 09.50 часот во СВР Скопје било пријавено дека на сервисна улица од бул.„Асном“ во Скопје се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно возило „мини...

Црна хроника 18.08.22 | 17:05

20 годишен Косовец примен во болница со повреди, бил претепан од неколку лица

На 18.08.2022 во 00.38 часот во СВР Скопје било пријавено дека во приватна болница бил донесен повреден Л.Г.(20) од Косово. Според пријавеното, тој со повреди се здобил во близина...

Црна хроника 13.08.22 | 21:28

Иранец тешко повреден додека работел во Македонија

На 12.08.2022 во 16.15 часот во СВР Штип е пријавено дека во Итната медицинска помош Пехчево бил донесен повреден Б.М. од Иран. -Според пријавеното, тој околу 15.30 часот, додека...

Црна хроника 09.08.22 | 10:05

Македонец тешко повреден кај Бујановац, откако грчки камион удрил во неговата „тојота“

На автопатот, во атарот на село Самољица, српскиот град Бујановац во општина Прешево, товарно возило со приколка, управувано од грчки државјанин, удрило во патничко...

Црна хроника 21.07.22 | 22:44

Тешко повреден 18-годишниот Јани од Неготино: Бил на еднодневно капење во Грција, сега итно е потребна помош за лекување

Oсумнаесетгодишниот Јани Иванов од Неготино, познат во градот како голем вљубеник во планинарењето и велоспиедизмот, заврши со тешки повреди во соседна Грција и моментално...

Црна хроника 09.07.22 | 14:50

Заминал да собира чај на Галичица, па паднал и се здобил со тешки повреди: Охриѓанец заврши во болница

На 08.07.2022 во 09.50 часот, во СВР Охрид пријавено е дека од страна на Итната медицинска помош во Болница „Св.Еразмо“ бил донесен повреден Б.С.(71) од с.Пештани, охридско, кој...

Фудбал 08.05.22 | 16:59

Еден фудбалер од тимот на Шкендија е повреден по тензичната атмосфера во Тетово

Како што изјави Омер Буњаку за ТВ21, еден фудбалер е повреден. Во овој момент нема информации за неговата здравствена состојба. Претходно „Шверцерите“ беа стопирани...

Црна хроника 03.04.22 | 19:31

Турци барале помош во Гази Баба, откако ја добиле, едниот исчезнал, другиот починал

На 02.04.2022 Р.Е. (34) од Скопје пријавил дека околу 14.00 часот во Скопје на ул. “Радован Ковачевиќ”, движејќи се со своето возило забележал две непознати машки лица, од кое...

Црна хроника 24.02.22 | 13:09

Мотоциклист тешко повреден во сообраќајка во Скопје

На 23.02.2022 во 14.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на крстосницата од ул.„Ќемал Сејфула“, бул.„Босна и Херцеговина“ и  ул.„Бутелска“ се случила сообраќајна несреќа...

Црна хроника 28.01.22 | 21:47

СВР Тетово со детали за пожарот: Едно лице е повредено и хоспитализирано

Повреден е сопственикот на куќата во која избувна пожар околу 19 часот во тетовската населба Колтук, се првичните информации кои ги соопшти СВР Тетово. Огнот зафатил...

Црна хроника 10.01.22 | 12:27

Тешко повреден возач откако со „југо“ се забил во паркирани возила на патот Кичево-Охрид

Кичевец е тешко повреден во несреќата што се случила вчера наутро на магистралниот пат Кичево-Охрид. Како што пренесува МВР, вчера во 11:00 часот било пријавено дека се...