Гори патна конструкција кај село Дреново. Станува збор за еден од носечките столбови на тоа што треба да биде новиот пат Градско – Прилеп, што се гради веќе можда една деценија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.