Полициски службеници од Полициската станица Чаир на 26.05.2022 околу 21.45 часот на бул.„Македонско косовска бригада“ во Скопје ги лишиле од слобода Х.А.(23) од с.Патишка река, скопско и А.С.(23) од Скопје.

Лицата се сомничат дека физички го нападнале Б.З.(35) од Скопје и со употреба на сила го внеле во возило „мерцедес“, по што му упатувале закани, поради наводен долг, информира МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.