Глутница кучиња искаса тројца тетовчани. Како што соопштија од МВР, вчера во периодот од 16 часот и 30 минути до 17 часот и 45 минути, во СВР Тетово пријавено е дека на улица „Иво Лола Рибар” во Тетово од кучиња скитници биле каснати Ф.Р.(40) од Тетово, 23-годишната Д.М. од тетовско Беловиште и 41-годишната Х.Е.од тетовско Нераште.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.