Двајца велешани ноќва пријавиле дека биле искасани на иста улица во Велес.

Прво во 00:20 часот П. П. (24) од Велес пријавила дека на улица „Андон Шурков“ била касната од куче скитник. Во 01:30 часот, пак, Т.Н (30) од Велес пријавил дека исто така бил каснат од куче скитник на истата улица.

Вчера во 14 часот во СВР Тетово, пак, пријавено е дека на улица „Никола Парапунов” во Гостивар малолетник бил каснат од куче скитник.

Искасани граѓани има и во Тетово, каде во рок од еден час од биле искасани три лица:

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.