Повеќе летови на српскиот авиопревозник Ер Србија планирани за слетување во Белград, денеска попладне и вечерва се пренасочени на аеродромот „Константин Велики“ во Ниш, објавија српските медиуми.

Според нивните информации, Аеродромот „Никола Тесла“ во Белград е затворен поради технички проблеми, авиосообраќајот повторно ќе биде воспоставен кога ќе бидат санирани проблемите.

Од истата причина и повеќе летови кои се планирани за попландево и вечерва за полетување од Белград бележат доцнење.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.