Вук Бориловиќ (34), кој уби 10 сограѓани, а рани шестмина, како млад човек ја поминал ноќта изгубен во шумата каде за малку ќе го убиел ѕвер. Тој доживеал тешка трагедија кога бил нападнат од мечка додека бил на лов, а поради оваа траума Вук преку ноќ побелел, дознава „Курир.рс“.

Како млад, Вук доживеал уште една трагедија – неговиот брат се самоубил. Овие настани, според тврдењата на жителите на Цетиње, влијаеле на неговото однесување и психа, а веројатно биле и еден од поводниците за масакрот, но според нив тоа не е оправдување за злосторството.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.