Ознака: Вук Бориловиќ
Балкан 25.08.22 | 10:17

Цена 40 евра на ден: Се издава апартманот на море во кој спиел монструмот од Цетиње

Таткото на сопругата на Вук Боруловиќ издава апартман на Црногорското приморје во кој секое лето доаѓале ќерката и зетот. Зоран и по масакрот што го направи неговиот...

Балкан 22.08.22 | 20:14

Стигнаа резултатите од обдукцијата: Монструмот од Цетиње е убиен со пет куршуми

Извештајот од обдукцијата на телото на масовниот убиец Вук Бориловиќ (34) ги потврди неофицијалните информации – тој се здобил со повреди во пределот на телото од...

Вести 21.08.22 | 20:29

Братот на монструмот од Цетиње: Не сакам да знам каде му е гробот

Бошко Бориловиќ, братот на Вук Бориловиќ, изразувасочувство до семејствата и соседите на жртвите во писмо до нив. Сите беа добри и чесни луѓе и знам дека ниту еден мој...

Балкан 19.08.22 | 12:25

Монструмот им пукал во глава: Инспекторите плачеле кога ги гледале мртвите тела на децата

Страшните сцени на невино убиени деца и други жртви во населбата Цетиње Медовина не ги оставија рамнодушни полицијата и истражителите кои ја водеа истрагата за  монструмот...

Балкан 17.08.22 | 20:12

Вук беше чуден неколку дена пред масакрот, сведочи неговата сопруга

Истрагата за најголемото злосторство во поновата историја на Црна Гора сè уште трае, но засега нема индиции зошто Вук Бориловиќ (34) од Цетиње во петокот земал ловечка...

Балкан 17.08.22 | 10:27

Вук Бориловиќ е погребан на тајна локација надвор од Цетиње

Надвор од градот, на тајна локација е погребан Вук Бориловиќ, напаѓачот од Цетиње, кој уби 10 и рани уште шест луѓе. Граѓаните не му дозволија на семејството Бориловиќ...

Балкан 16.08.22 | 16:15

Стравуваат за безбедноста: Ова е семејството на монтрумот од Цетиње

Вук Бориловиќ (34) од Цетиње, кој во петокот уби десет соседи, по што беше застрелан од Ненад Калуѓеровиќ вчера беше погребан во строга тајност на тајна локација. Во меѓувреме,...

Балкан 16.08.22 | 11:07

Вук имал душевно растројство поради самоубиството на братот

Вук Бориловиќ (34), кој уби 10 сограѓани, а рани шестмина, како млад човек ја поминал ноќта изгубен во шумата каде за малку ќе го убиел ѕвер. Тој доживеал тешка трагедија...

Балкан 16.08.22 | 10:14

Полицијата влезе во куќата на монструмот: Пронајдени осум куршуми и 4.200 евра

Од Полициската управа на Црна Гора официјално е соопштено дека при претрес во куќата на Вук Бориловиќ биле пронајдени 4.200 евра и осум куршуми за ловечка пушка.   Куќата...

Балкан 15.08.22 | 22:17

Mонструмот од Цетиње погребан на тајна локација, семејството стравува од крвна одмазда

Вук Бориловиќ кој изврши масакр на Цетиње е погребан на тајна локација. Никој, па дури ни семејството не знае каде тој почива.Неговото семејство го чува полиција поради...

Балкан 14.08.22 | 22:13

Ново сведоштво од масакрот во Цетиње: Човекот одеше од куќа во куќа и убиваше секого кој ќе сретне, се слушаше лелекање…

Црногорските медиуми објавија нови детали за извршителот на незапаметениот масакр во Цетиње, којшто се случи во петокот попладне, кога 34-годишнот Вук Бориловиќ уби...

Балкан 13.08.22 | 12:26

Ова се жртвите од масакрот во Цетиње

Вук Бориловиќ (34) од Цетиње вчера уби десет сограѓани и рани шестмина. За време на крвавата драма во која уби и две малолетни деца, Бориловиќ по случаен избор со ловечка...