Вук Бориловиќ кој изврши масакр на Цетиње е погребан на тајна локација. Никој, па дури ни семејството не знае каде тој почива.Неговото семејство го чува полиција поради страв од одмазда.

Неа ја најави таткото на кој му се убиени жената и децата. Роки во некрологот напиша „да го чекаат и оти брзо ќе дојде кај нив“. Тоа од познавачите на ваквите случаи е протолкувано дека ќе се одмазди за убистовото на најмилите.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.