Надвор од градот, на тајна локација е погребан Вук Бориловиќ, напаѓачот од Цетиње, кој уби 10 и рани уште шест луѓе. Граѓаните не му дозволија на семејството Бориловиќ неговите посмртни останки да останат во Цетиње.

Локацијата на гробот е тајна за да не биде сквернавена.

Полиција го обезбедувала погребот. Црна Гора сѐ уште е во шок од масакрот кој се случи.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.