Само еден месец е отворен профилот на „Тик ток“ на српскиот претседател Александар Вучиќ, а тој веќе има над 60 илјади следачи и милионски прегледи на видеата. После хит објавата на која тој открива дека Волдеморт е Србин, па и онаа каде потпевнува по автопат, сега Вучиќ повторно е во центарот на вниманието со видеото со Џони Деп:

@jasamaleksandar Kako je Džek Sperou doveo Džonija Depa u Beograd? #johnnydepp #piratesofthecarribean #jacksparrow #jasamaleksandar #serbia🇷🇸 #srbijanesmedastane #follow ♬ original sound – Ja sam AleksandarRepublika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.