По хит видеото објавено на „Тик ток“, каде ги прашува своите следбеници дали знаат дека Лорд Волдеморт е Србин, српскиот претседател Александар Вучиќ има ново хит видео.

Возејќи по новоизграден автопат, во неговото, како што вели, 17 години старо возило, тој пушта радио и си потпевнува:Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.