Ознака: тик ток
Балкан 24.03.21 | 13:32

Уште еден страшен предизвик се шири по социјалните мрежи: Дете за малку ќе загинеше, го прават ова на роденденски забави…

Деца од четврто одделение па нагоре се дел новиот страшен предизвик кој се шири по социјалните мрежи во Хрватска, особено во Ријека. Тик-ток предизвикот се состои во...

Црна хроника 17.03.21 | 13:39

16-годишник од тетовско е Тик-ток „херојот“ кој мочаше врз македонското знаме

Секторот за внатрешни работи Тетово целосно го расчистил случајот со сквернавењето на државното знаме на Република Македонија од страна на момче, кое снимило и видео...

Македонија 04.03.21 | 21:25

Спасовски апелира до родителите да ги тргнат децата од Тик-Ток

Министерот Оливер Спасовски на неговиот фејсбук-прифил наведе дека Министерството за внатрешни работи добило информации од Интерпол дека на профили на социјалната...

Црна хроника 04.03.21 | 11:54

МВР: На Тик ток има повици за самоповредување деца

Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста дека од страна на Интерпол е добиена информација дека на профили на социјалната мрежа „Тик Ток“ во Русија...

Балкан 03.03.21 | 23:57

Интерпол предупредува: На „Тик-ток“ се шири најава за групно самоубиство на деца

Министерството за внатрешни работи на Република Српска било известено од страна на Интерпол дека на социјалната мрежа „Тик-ток“ е најавено масовно самоубиство на...

Психологија 18.02.21 | 14:41

Тик-токер лежи на гробна плоча: Во ова видео очекувам 1.500 лајкови

На мрежата „Тик-ток“ секојдневно се појавуваат нови видеа со вознемирувачка содржина. Овој пат, две лица сквернават гробови и се снимаат. Непознато е за кои гробишта...

Калеидоскоп 07.02.21 | 19:47

Тик-токерка си стави супер лепило наместо лак, заврши во болница откако со недели не можеше да ја мрдне косата

Младата Тесика Браун на „Тик-ток“ се пожали дека со недели не може да ја мрдне својата коса, откако користела супер лепак наместо лак за коса. Таа многу се изненадила...

Калеидоскоп 27.01.21 | 14:46

Родители внимавајте: Децата се убиваат играјќи ја оваа опасна игра на Тик ток

Регионот го обиколи веста дека момче (10) кое вчера е пронајдено мртво во Раковица, наводно случајно се обесило играјќи го Тик-ток предизвикот Блекаут. Пред неколку дена...

Балкан 27.01.21 | 13:54

Дете настрада играјќи Тик-ток предизвик: Пред неколку дена во Италија почина девојче, а сега момче од Србија

Момче(10) кое вчера беше пронајдено мртво во стан во Раковица, наводно се обесило играјќи го Тик-ток челинџот Блекаут. Како што неофицијално се дознава, момчето останало...

Црна хроника 27.01.21 | 08:44

Не му е првпат: Вози со 300 км на час, па турира низ град

Твитерџиите открија уште еден лик кој на „Тик-ток“ се фали колку брзо може да вози по македонските патишта. Реокрдот му е 300 километри на час, а не му е првпат да стигне...

Свет 23.01.21 | 13:34

Десетгодишно девојче се задуши во Италија, родителите тврдат дека учествувало во „ТикТок“ предизвик

Италијанската агенција за регулирање на приватноста на податоците вчера ѝ нареди на апликацијата „ТикТок“ да ги блокира сметките на сите корисници во Италија чија...

Црна хроника 23.01.21 | 09:02

Рекордот му е 290 км/час, а секој ден вози над 200 на автопатот Тетово-Гостивар

Уште еден „фраер“ му се смее во лице на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и на „Тик-ток“ се фали со возењето со 290 км на час на автопатот Тетово-Гостивар. Иако...

Свет 23.01.21 | 08:44

Десетгодишно девојче се задуши снимајќи опасен предизвик на „Тик-ток“

Италијанскиот регулатор за приватност на податоци вчера ѝ нареди на кинеската компанија „Бајт денс“, во чија сопственост е „Тик-ток“, да ги блокира сметките на сите...

Скопје 22.01.21 | 22:17

Тик-токерот“ со албанското знаме фотографиран со Заев

Откако на социјалната мрежа „Тик-ток“ се појави видео лик како со своето Ауди се фали дека го опремил со албанско знаме кое излегува и од багажникот, се појавија нови...

Црна хроника 14.01.21 | 11:45

На „Тик-ток“ се пофали како ги уништува новогодишните светилки кај Порта Македонија

Продолжуваат провокациите на „Тик-ток“ и натпреварот кој колку може повеќе да оштети јавен имот или да направи опасен прекршок, а за тоа да помине или неказнет од полицијата...

Македонија 10.01.21 | 19:39

Некој внесува немир во Гостивар: Меѓуетнички тензии се промовираат на Тик-ток

Уште еден тик-ток предизвик за министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски. Овојпат никој не пука со оружје, ниту пак турира на плоштад со бентлито. Денешниот предизвик...

Македонија 04.01.21 | 23:26

„Спасовски, добра постава си вработил“: Инспектор се фали со вожња од 240 км/час

Благите казни не ги поколебаа фраерите да сопрат со дивеењето по улиците – напротив, само се зголеми бројот на „подвизи“ со кои се фалат на социјалните мрежи. Овојпат,...

Црна хроника 03.01.21 | 12:34

Му ги најдоа со име и презиме, лик и регистрација, Спасовски треба само да ги фати тркачите додека не убиле некого

На социјалната мрежа Тик-Ток се појави ново видео од кое се гледа дека на македонските улици се организираат трки со возила и се вози со брзини кои лесно можат да предизвикаат...

Црна хроника 02.01.21 | 15:42

Повторно на Тик-ток: Двајца му помагаат на детенце да пука од пиштол

Тик-ток е сцената на која македонското општество си ги покажува аномалиите. Денеска се појави видео во кое дете го прославува доаѓањето на Новата година со рафали. Двајца...

Естрада 03.12.20 | 08:48

На чекор до милион: Која е Македонката со најмногу следбеници на ТикТок?

Највлијателен млад тиктокер во Македонија е Александар Динев, момчето од Валандово, кое го следат скоро 150 илјади луѓе, пишува „Хаштаг“. Но, кога е оваа социјална мрежа...