Ознака: Џони Деп
Филм 31.07.22 | 10:04

Џони Деп за три часа заработил 3,5 милиони долари со продажба на слики

Холивудскиот актер Џони Деп за само неколку часа заработи околу 3,5 милиони долари продавајќи ја својата деби колекција на платно. Само неколку часа по објавувањето...

Филм 08.07.22 | 09:38

Првата улога на Џони Деп по судскиот процес ќе биде Луј Петнаесетти

Џони Деп ја доби првата улога по судскиот процес за домашно насилство против неговата поранешна сопруга Амбер Херд, што заврши со пресуда во корист на Деп. Проектот...

Естрада 02.06.22 | 16:20

Изјавата на Амбер Херд по пресудата: Разочарувањето што го чувствувам е невозможно да се опише

Џони Деп не беше присутен во судот кога беше објавена пресудата, бидејќи во моментот се наоѓа во Њукасл, Англија, додека Амбер Херд беше во судницата. Таа влезе насмеана,...

Естрада 01.06.22 | 23:17

Џони Деп ќе добие 15 милиони долари отштета

Холивудскиот актер Џони Деп го доби судскиот спор против бившата сопруга Амбер Херд која ја тужеше за клевета поради колумната во „Вашингтон пост“ во која таа го обвини...

Естрада 01.06.22 | 22:47

Исповед на Џони Деп по пресудата

Откако беше донесена пресуда во негова корист на судењето помеѓу него и Амбер, Џони Деп се огласи со долга и емотивна порака. Во продолжение ги пренесуваме зборовите...

Естрада 01.06.22 | 21:15

Поротата донесе одлука за случајот Деп-Херд

Адвокатите на актерката Амбер Херд и актерот Џони Деп ги дадоа своите завршни зборови, а сега се очекува и одлуката на поротата. Како што истакнаа двете страни, пресудата...

Естрада 26.05.22 | 22:13

„Лицето на Амбер кажа сè“: Интернетот гори околу реакцијата на Амбер Херд додека Кејт Мос зборуваше за врската со Џони Деп

Манекенката Кејт Мос вчера сведочеше пред судот во корист на Џони Деп во спорот со неговата поранешна сопруга Амбер Херд. За време на сведочењето, Амбер внимателно следеше...

Мода и убавина 26.05.22 | 19:14

Православниот детал кај Џони Деп го воодушеви регионот

На последното рочиште во судењето против поранешната сопруга Амбер Херд, актерот Џони Деп се појави со српска вратоврска. Станува збор за свилена вратовска со принт...

Естрада 11.05.22 | 23:10

Фотографиите кои ги разбудија гласините: Што има меѓу Џони Деп и неговата адвокатка?

Џони Деп се уште го води судскиот спор со неговата поранешна сопруга Амбер Херд, но од судењето што го будно го следи целата јавност доаѓаат сè погласни шпекулации дека...

Естрада 19.04.22 | 11:47

Фотографии од претепаниот Џони Деп презентирани пред судот

Серија фотографии на кои се гледа Џони Деп со видливи исеченици, модринки и гребаници на лицето, наводно предизвикани од Амбер Херд, беа прикажани пред судот на четвртиот...

Филм 06.04.22 | 21:09

Џони Деп, Мајкл Медсен и Вилијам Болдвин во третото продолжение од хит филмот „Јужен ветер“

Џони Деп ќе глуми во третото продолжение од хит филмот „Јужен ветер“ на режисерот Милош Аврамовиќ. Тој ќе има една од главните улоги, заедно со Милош Биковиќ и Миодраг...

Естрада 02.03.22 | 09:21

Џони Деп ќе гради луксузна куќа во Србија, до Новак Ѓоковиќ

Холивудскиот актер Џони Деп, како што пишуваат српските медиуми, решил да изгради луксузна куќа во Србија. Џони за време на посетата на Белград, кога беше одликуван со...

Балкан 15.02.22 | 15:58

Вучиќ денеска по повод Денот на државноста на Србија го одликуваше холивудскиот актер Џони Деп

Претседателот на Србија Александар Вучиќ денеска по повод Денот на државноста на Србија им додели одликувања на заслужни поединци и институции. Претседателот го одликуваше...

Балкан 12.02.22 | 22:49

Вучиќ ќе го одликува актерот Џони Деп

Џони Деп, познатиот холивудски катер, ќе биде одликуван во златен медал за заслуги за Република Србија. Ваквиот медал ќе го добие за исклучителниот придонес за оваа...

Калеидоскоп 20.10.21 | 12:22

Каде е таа? Џони Деп синоќа направи гужва поради оваа Србинка

Џони Деп е во Белград каде помина 24 часа, а неговите обожаватели се пресреќни и го следат секој негов чекор. Така беше и синоќа во центарот на Белград каде го дочекаа...

Балкан 19.10.21 | 17:33

Вучиќ ќе го одликува Џони Деп со орден за заслуги

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ се сретна со холивудската ѕвезда Џони Деп, кој денеска пристигна во Белград, јави дописникот на МИА од Белград. Деп доаѓа во...

Филм 30.12.20 | 08:00

Нетфликс ги повлекува сите филмови со Џони Деп поради пресудата за семејно насилство

Еден од најпознатите и најуспешни холивудски актери, Џони Деп е избришан од веројатно најпопуларната платформа за стриминг „Нетфликс“ во САД и во Австралија. Како...

Филм 13.11.20 | 11:00

Мадс Микелсен го менува Џони Деп во „Фантастични ѕверки“

Мадс Микелсeн е изборот на режисерот Дејвид Јејтс да го замени Џони Деп, кој неодамна се повлече од улогата Гриндевалд во филмската франшиза, „Фантастични sверки“. Магазинот...

Филм 08.11.20 | 09:23

Џони Деп: Обвинувањата се лажни и мојот живот и кариера нема да бидат дефинирани од овој момент

Пред неколку дена заврши судењето меѓу поранешните сопружници Амбер Херд и Џони Деп во кое актерот беше прогласен за насилник. Со оглед на тоа што сите со нетрпение...

Филм 07.11.20 | 17:21

Џони Деп го изгуби спорот против таблоидот „Сан“ и доби отказ од улогата во продолжението на филмот „Fantastic Beasts”

Актерот Џони Деп се огласи со соопшение откако претходно неделава го изгуби судскиот спор за клевета против британскиот таблоид „Сан“, кој објави дека ја злоставувл...