Ознака: смешно
Твитови 20.02.20 | 23:28

Стварно бил Црпнат…


Македонија 14.02.20 | 08:57

Заев опет прича српски…

Интервју на Зоран Заев за „Ал џезира“. Зошто да се срамиме само дома, кога може и цел Балкан да нè види…

Твитови 13.02.20 | 13:12

Kaко се пуштаат познатите за Валентајн?


Калеидоскоп 31.01.20 | 10:23

Калиопи создаде своја партија, се залага за влез во НАТО

Пред редовните предвремени парламентарни избори, голем дел од познатите личности создадоа свои нови партии, се шегува Жаре во новата „Еден на Еден“. ДНК, Маленко, Калиопи,...

Твитови 26.12.19 | 10:24

Десет години од овој евергрин


Семејство 08.12.19 | 21:51

Вереничка фотосесија стана вирален хит на интернет: Нели сакаше исто како на „Пинтерест“?

Фотосесијата која Алиса и Колин ја направија по повод нивната свршувачка, стана хит на интернет. Тие се обидоа да копираат една фотографија објавена од друга двојка...

Калеидоскоп 10.11.19 | 19:58

Логично? Затвореник тврди дека отслужил доживотна казна оти на кратко бил прогласен за мртов

Американски суд отфрли ослободително барање на затвореник, кој тврдел дека отслужил доживотна казна бидејќи на кратко бил прогласен за мртов. Шеесет и шестгодишниот...

Калеидоскоп 15.10.19 | 15:31

Ковчегот веќе беше спуштен во земја, кога од него се слушна „Ало, каде сум? Пуштете ме!“

Ковчегот со посмртните останки Ирецот Шеј Бредли веќе беше спуштен во земја, насобраните роднини и пријатели со наведнати глави му испраќаа последен поздрав. Кога одеднаш...

Балкан 14.10.19 | 15:41

Скокнал во Дрина за да избегне алкотест, трагичното е што бил само совозач

Дваесетидвегодишниот Д.Р. од Зворник, БиХ, скокнал во Дрина за да избегне алкотестирање, пренесуваат босанските медиуми. Момчето било совозач во автомобил „пежо“, кој...

Калеидоскоп 11.10.19 | 10:53

Фотографии од кралското семејство ја шокираа јавноста: Никако не требаше да протечат

Фотографијата од Кејт и Вилијам како во када се капат заедно со нивното дете, ја шокира јавноста. Но, сепак, станува збор само за паметна промоција на млада фотографка,...

Естрада 13.09.19 | 09:18

Џеј падна од столица среде емисија

Пејачот Џеј Рамадоановски доживеа незгода за време на снимањето на емисијата „Гламур“, кога падна од високата столица. Тој се обиде да седне, но тресна на земја, а во...

Естрада 20.06.19 | 19:50

Лила се стаписа: Иди УПМ!

Мала шега од нејзинитот асистент Спасе Јовановски, стана вирално видео по реакцијата на Лила Филиповска.   View this post on Instagram   🤣🤣🤣 Prank by my assistant @rolladobolla...

Калеидоскоп 10.01.19 | 12:48

Ако не го чистат – искористи го

Стружани најдобро ги искористија неисчистените снежни улици. Предупредување: Не го повторувајте ова!