Ознака: смешно
Балкан 21.09.23 | 12:31

Грчки овци изеле околу 100 килограми медицински канабис

Стадо овци изеле речиси 100 килограми канабис во областа Магнезија во централна Грција. Поголема количина од родот е уништена, објави грчката телевизија „Скај“. Набргу...

Калеидоскоп 30.08.23 | 20:19

Да не пие газирано, да носи дo бр. 40: Огласот на Јовица за невеста e уште подобар кога ќе го видите на слика

Огласот на Јовица, преку кој тој бара жена, ги запали социјалните мрежи, не затоа што на овој начин бара животна сопатничка, туку поради условите кои мора да ги исполни...

Твитови 15.02.23 | 20:17

За пристапот… в газ


Калеидоскоп 19.01.23 | 19:53

Оп, оп, оп, полека попе! – незаборавните фрлања на крст низ годините

Богојавление – Водици е еден од најголемите православни празници, кој со особена чест се празнува во Македонија. Верниците од целата земја со радост ги гледаат подвизите...

Калеидоскоп 04.01.23 | 22:30

„Ми рече да облечам кратко црно фустанче, кој да очекува дека таму ќе ме носи на рандеву“

Една жена го споделила своето искуство на Твитер и нејзината објава за миг станала вирална. На оваа социјална мрежа Бриџет опишала непријатна ситуација што ѝ се случила...

Твитови 21.11.22 | 12:46

Хитот на денот: Моја Слављанка (Стани Цаци)

Стани Цаци да те види сала!

Македонија 21.11.22 | 08:23

Стани Цаци да те види сала!

Моја Слављанка вреди повеќе од цел Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ заедно, рече претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски на партиската трибина во Охрид, по што ја повика...

Твитови 02.09.22 | 13:37

Вучиќ кој не сака да ја остави чашата со вино е хит на „Твитер“

Molim da prvi kamen baci onaj ko nikad nije doživeo da ga žena (sestra, majka) vuku za rukav – ne jer pije, nego jer se opija tempom koji drugi ne prate pa pravi budalu od sebe. Svi znamo da je taj poduhvat žene osuđen na fijasko, i da se ipak uroljamo kao stoka. https://t.co/cSkINVc51Q —...

Твитови 01.09.22 | 16:08

Вучиќ зајде од смеење додека на Ковачевски му го местат микрофонот

Не го заебаваат, не, не го заебаваат, јок, не го заебаваат 😂😂😂 pic.twitter.com/ZzEUCZv6Zd — Luna (@LunaBojar) September 1, 2022

Свет 23.07.22 | 09:57

Премиер испи чаша вода од река за да покаже дека не е загадена – не заврши добро

Премиерот на индиската држава Пенџаб, Багвант Ман бил примен во болница со силни стомачни болки два дена откако испил чаша вода од загадената река Кали Беин, објавија...

Патувања 14.07.22 | 09:43

Тепачка во море: Жена напаѓа маж, сопругата скока да го брани

Снимка од жестока тепачка меѓу жени се појави деновиве на социјалните мрежи, а иако нема сигурна информација за локацијата и за времето кога е снимено видеото, многумина...

Балкан 11.07.22 | 09:25

„Дали сум јас идиот?!“: Хрват казнет оти се скарал сам со себе

Хрват бил уапсен и казнет откако се скарал сам со себе. Во неправосилната пресуда објавена деновиве, се наведува дека на 8 март годинава во угостителскиот објект „Тип...

Калеидоскоп 24.04.22 | 16:49

И за кабриолет треба соодветно IQ

Видеото е снимено некаде во Aнглија и покажува црн кабриолет М4 кој заминува од автомобилск рели. Иако е со четири седишта, двајцата патници на задното седиште мислат...

Балкан 03.02.22 | 22:37

„Браќа дојдов, давајте тревата и да терам“: Извадил 2.100 евра за да купи дрога, не сфатил дека влегол во грешен автомобил – полициски!

Стефан М. е уапсен и против него е поднесена кривична пријава од Првото основно јавно обвинителство во Белград, бидејќи полицијата во неговиот „голф 6“ пронашла дури...

Калеидоскоп 06.12.21 | 20:10

Една е мајка

Шливката се најде меѓу прашањата на британскиот „Кој сака да биде милионер“, а одговорот го знае само мајката на натпреварувачот: Једна је мајка…😂😂😂😂😂😂😂...

Твитови 07.10.21 | 09:57

Убијте ме… С Курцом

Ubijte me s kurcom….ne mogu više. pic.twitter.com/lSiwx7NMmn — Sergej Trifunović (@WhistlerDick) October 6, 2021

Твитови 01.10.21 | 16:35

Струмички вечери на поезијата

Значи немоем поиќе 😂 pic.twitter.com/PJ7PmnG6ri — Kuglica (@Kuglica6) September 30, 2021

Калеидоскоп 31.08.21 | 19:44

Медицинска сестра се соблече по градник додека вестите се емитуваа во живо

Додека една докторка зборува за предностите на вакцинацијата во живо на вестите на РТС, зад неа нејзина колешка го соблекува мантилот: 1080P Premium 😎 pic.twitter.com/IzyzulXohM — DJ...

Твитови 13.08.21 | 14:42

Како се фаќаат лежалки во Ханиоти, лето господово 2021-во

Desant Srba na ležaljke, Hanioti 2021. Leta gospodnjeg. pic.twitter.com/VUR8gUThWD — Vito024 (@Vito0241) August 12, 2021

Твитови 21.06.21 | 21:23

Твитерџиите во дума: Што му кажа Заев на Руте?

U giv me vaksans aj giv ju marihuana :)))))) https://t.co/rjpShlPnaJ — 𝓐легорија Тајпо Егзотик (@alegorija) June 21, 2021 Мај фрст џоб вас сеќурити ет ред лајт дистрикт https://t.co/zUY15Grplp — Чек Бланко (@bankarotnalila)...