Силно невреме го зафати Сараево, при што сообраќајот е отежнат поради обилните врнежи, а многу улици се под вода.

Дождот предизвикал сообраќаен колапс и во Илиџа, каде што околу кружниот тек се создала голема гужва, пренесува агенцоијата „Срна“.

Агенцијата за водено подрачје на реката Сава упати итно предупредување до правните и физичките лица во Федерацијата Босна и Херцеговина со цел да се подготват за превенција од евентуални поплави кои се очекуваат од денеска до понеделник, 25 септември.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.