Претседателот на Србија, Александар Вучиќ денеска присуствува на седницата на Генералното собрание на Обединетите нации на која е усвоиен предлогот на срамната резолуција за Сребреница.

Откако беше усвоен предлогот за нацртот, Вучиќ гордо се огрна со српското знаме и против барањето на обезбедувањето на ОН да го тргне. Со ова српскиот лидер јасно порача дека српското знаме нема никој на светото да му го земе.

Претседателот на себе ја стави  тробојката и покрај забраната  и предупредувањето на претседателот на собранието.

Испратете обезбедување, само да го видам јунакот кој ќе ми го земе знамето- порача Вучиќ.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.