Заев и Филипче си го ладат во грчка со бизнис партнерот Горан Крстев.

Сопственик на Глобал и аболициран криминалец. Должник на УЈП скоро милион евра и перач на пари преку Еуростандард банка со кредити од 27 милиони евра пред да ја пропаднат.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.