Ознака: Венко Филипче
Скопје 15.10.21 | 20:33

Алваџија за бозаџија: Филипче ќе гласа за Шилегов

Јас во недела ќе гласам за Петре Шилегов, објави министерот за здравство Венко Филипче на неговата официјална фејсбук-страница. Петре е човек кој знае да препознае каде...

Скопје 15.10.21 | 17:15

Филипче: Јас во недела ќе гласам за Петре Шилегов

Јас во недела ќе гласам за Петре Шилегов, објави министерот за здравство Венко Филипче на неговата официјална фејсбук-страница. Петре е човек кој знае да препознае каде...

Здравје 15.10.21 | 11:04

Истражување на Цивика мобилитас: Со вакцинацијата има 14.500 помалу заразени со ковид-19 во последнте три и пол месеци

Со вакцинацијата има 14.500 помалу заразени со ковид-19 во последнте три и пол месеци, покажува истражувањето кое го спровела Цивика мобилитас, сподели на Фејсбук министерот...

Македонија 14.10.21 | 23:53

Филипче: Живееме едно подобро време

Разликата помеѓу некогаш и денес е видлива и може да ја почувствува секој наш граѓанин. Денес живееме во слобода, демократија и ги живееме прогресот и напредокот за...

Македонија 14.10.21 | 22:35

Филипче од Струга: Да избереме градоначалници и советници кои ќе соработуваат, да избереме реализација наспроти заблуди и лажни ветувања

Попладнево потпретседателот на СДСМ, Венко Филипче ја посети Струга и се сретна со стружнки и стружани. Разликата помеѓу некогаш и денес е видлива и може да ја почувствува...

Македонија 13.10.21 | 22:09

Филипче: Работиме за Европа дома, кај нас, во Македонија

Потпретседателот на СДСМ, Венко Филипче смета дека соработката на Владата и општините се одвива беспрекорно. Тој ја истакна, како што рече, круцијалноста на таа врска...

Македонија 13.10.21 | 12:08

На следниот состанок на Кризниот штаб ќе се разговара за сертификатот за две примени дози вакцина против ковид-19

На следниот состанок на Кризниот штаб во Владата ќе се разговара за најавената дополнителна мерка дека во сите затворени места ќе се бара сертфикат за две примени дози...

Македонија 13.10.21 | 11:52

Филипче: Не би требало да има нов силен бран, пораснат е опфатот со вакцинација

Министерот за здравство Венко Филипче не очекува дека во следниот период ќе има нов силен бран на ковид-19 поради тоа што е пораснат опфатот со вакцинација во Македонија....

Македонија 13.10.21 | 11:22

Филипче: Апелирам родителите да го прифатат скринингот за ковид-19 во училиштата, тоа е само обично земање брис

Министерот за здравство Венко Филипче денеска соопшти дека од утре ќе почнат да бараат согласност од родителите за спроведување на скринингот во училиштата. Моделот...

Македонија 12.10.21 | 22:56

Заев: Оставките на Филипче и Хасани не се прифатени бидејќи мислев на последиците

Не би можело да се прифатат оставките поднесени од првите луѓе во Министерството за здравство бидејќи тоа би отворило потреба од назначување на нови на коишто ќе им...

Македонија 11.10.21 | 17:50

Филипче: На 17 октомври ќе го дадеме одговорот на историјата, ќе покажеме што е патриотизам

„На 6 дена од сега, ќе го дадеме одговорот на историјата, бидејќи овие избори не потсеќаат што бираме. Лесна е задачата за овие избори во Прилеп. Сугаре е изборот на прилепчани...

Македонија 07.10.21 | 22:01

Мицкоски: Филипче колку и да го носат насмеан по митинзите заедно со Заев ќе одговараат за несреќата во Тетово

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на митинг од Гевгелија, порача дека Заев колку и да го носи Венко Филипче по митинзи насмеан, ќе дојде ден кога ќе одговара...

Македонија 07.10.21 | 21:42

Заев ќе го разреши Филипче само ако најде негови отпечатоци на кабелот

Претседателoт на на ВМРО-ДПМНЕ денеска од Валандово порача дека никој не очекувал Заев да го разреши Филипче само токолку најде отпечатоци од Филипче на кабелот за кој...

Здравје 07.10.21 | 17:38

Пановски: Филипче и Заев, уште ли верувате дека вакцината штити подобро од природното прележување? Извинете се и сменете ги „врвните експерти” кои ве убедија во таа глупост

Микробилогот, проф. д-р Никола Пановски апелира до здравствените власти да не ги малтрерираат прележаните со ковид-19. Не ги малтретирајте прележаните, дајте им 12 месеци...

Македонија 07.10.21 | 15:12

Заев за Филипче: За да амнестирате некој прво треба да биде виновен

Иако ги дадов сите одговори, ќе се повторам за да биде почисто. Реков дека важен влезен елемент за донесувањето на мојата одлука ќе биде истрагата во делот на причините...

Македонија 07.10.21 | 12:45

Мизрахи: Ако Филипче не си поднесе неотповиклива оставка и не си замине веднаш ќе докаже дека оставката до Заев била фарса

Ако Филипче не си поднесе неотповиклива оставка и не си замине веднаш ќе докаже дека оставката до Заев била само фарса, истакна Рашела Мизрахи од ВМРО ДПМНЕ. Четири недели...

Македонија 07.10.21 | 11:47

Продолжниот кабел од модуларната болница виден како се шета по пазари и трговски центри

Продолжниот кабел од модуларната болница виден како се шета по пазари и трговски центри, коментира пратеникот Антонио Милошоски. Тој сподели бесни коментари од јавноста...

Македонија 06.10.21 | 18:44

Мицкоски: Филипче, што се смееш на митинзи и радуваш човеку? Луѓе умираат, живи ти горат, а твојот одговор е насмевка?

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Хрситијан Мицкоски на денешниот митинг во Петровец, јавно го праша Зоран Заев зошто го шета Венко Филипче, на Филипче му порача зошто се...

Македонија 06.10.21 | 18:35

Мицкоски: Ти Зоран Заев, лично со твојот пулен Филипче сте одговорни за смртта на овие луѓе, направена е бизнис зделка од ваш интерес

Наместо да имаше целосна истрага, наместо уште првиот ден најодговорните да бидат повикани во обвинителството да даваат искази, да се препотуваат, а премиерот како...

Македонија 06.10.21 | 17:52

Што е смешно Филипче?

Што е смешно, го прашува најголемата опозициска партија ВМРО ДМНЕ министерот за здравство Венко Филипче, кој е редовен на сите митинзи на СДСМ во кампањата за локалните...