Ознака: одмор
Балкан 22.08.22 | 11:06

Девојка силувана на одмор во Грција: Полицијата два дена го бркала насилникот

Девојка од Велика Британија пријавила дека била силувана за време на одмор во Грција, а локалната полиција привела маж (26) во областа Акти Воница на западот од земјата. Британката...

Твитови 08.08.22 | 11:52

Заев и Филипче си го ладат во Грчка со бизнис партнерот Горан Крстев

Заев и Филипче си го ладат во грчка со бизнис партнерот Горан Крстев. Сопственик на Глобал и аболициран криминалец. Должник на УЈП скоро милион евра и перач на пари преку...

Македонија 07.08.22 | 18:34

Заев и Филипче заедно на одмор во Грција

На социјалните мрежи се споделуваат фотографии од поранешниот премиер и лидер на СДСМ Зоран Заев и поранешниот министер за здравство Венко Филипче за кои се тврди дека...

Вести 04.08.22 | 18:53

Мицкоски на семеен одмор во Црна Гора

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, кој вообичаено годишниот одмор го користи во периодот по Илинден, во следните неколку дена заедно со семејството ќе одмора...

Калеидоскоп 01.08.22 | 17:10

Со „стокец“ на одмор во Турција: Возел 30 часа до Кушадаси

Момче од Лесковац, Србија со „Застава 101“ патувал 30 часа до Кушадаси во Турција. Момчето станало познато на „Тик-ток“ токму поради неговата љубов кон стариот автомобил....

Македонија 12.07.22 | 14:24

Власта се брза да го протурка францускиот предлог додека европските челници не заминат на одмор

Владата и Собранието во забрзана процедура ќе го прифатат т.н. француски предлог, со кој се формулира преговарачката рамка на Македонија со Европската Унија (ЕУ), а во...

Балкан 08.07.22 | 11:59

Трагедија на одмор во Грција: Морска струја однесе дете на душек, а дедото во обид да го спаси почина од срцев удар

Седумдесет и едногодишен човек од Бугарија починал додека бил на одмор во Грција откако наводно се обидел да го спаси својот внук на душек кој го однела морската струја. Трагедијата...

Фудбал 30.06.22 | 12:09

Ибица, Сент Тропе, Калифорнија: Еве каде фудбалските ѕвезди и нивните сакани ги минуваат летните денови

По исцрпувачките напори во текот на сезоната, светските фудбалски ѕвезди го користат летниот период за да ги наполнат батериите и да им посветат време и внимание на...

Балкан 30.06.22 | 10:14

И нив ги притиска криза: Половина од Грците летово нема да одат на одмор

Половина од Грците, односно 51,6 отсто летово нема да заминат на годишен одмор, наспроти 45,3 отсто кои ќе одат на одмор, според резултатите од вториот дел од истражувањето...

Патувања 25.06.22 | 22:53

Вашата идеална летна дестинација според хороскопскиот знак!

Овен Овните сакаат авантура и уживаат во необични нешта како што е скијање на вода, планинарење или крстарење. Што велите за ова третово – крстарење за ова лето? Бик Биковите...

Патувања 01.06.22 | 19:02

Од денеска на раат во Грција на одмор

Од денеска во Грција се укинува задолжителната маска во затворените простори, што воедно беше и последната и единствена Ковид мерка во земјата, откако на почетокот...

Економија 22.05.22 | 13:54

15 милиони денари за ваучери за одмор на вработени со ниски примања

Со ребалансот на буџетот предвидени се 15 милиони денари за доделување ваучери за вработени со ниски примања за одмор во домашните туристички капацитети, информира...

Естрада 20.08.21 | 14:34

Брена и Боба уживаат во Грција

Лепа Брена и нејзиниот сопруг Слободан Боба Живојиновиќ неодамна станаа сопственици на луксузна јахта со која одлучија да крстарат по Медитеранот. Тие двајца се закотвија...

Македонија 15.08.21 | 10:03

ВМРО ДПМНЕ: Додека Филипче одмoраше на плажите во Грција, во Македонија се случи експлозија од заразени со ковид

Додека Венко Филипче со недели одмараше на плажите во Грција, во Македонија се случува експолозија на четвртиот бран од Ковид пандемијата. Само за 24 часа во Македонија...

Скопје 14.08.21 | 11:15

Дали градоначалникот на Скопје Петре Шилегов беше во Ровињ на одмор и за шест ноќевања платил 12 илјади евра?

Според информации на „Република“, скопскиот градоначалник Петре Шилегов годишниот одмор го поминал со семејството, во Хрватска. Како што дознаваме, тој бил во Ровињ,...

Балкан 13.08.21 | 19:34

Вучиќ 10 години не видел море: Замислете да избие некој пожap, а јас да бидам на одмор

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ вели дека нема да оди на одмор, но дека не им забележува на оние политичари кои одат. Вучиќ вели дека тие сигурно се уморни штом...

Твитови 12.08.21 | 15:45

Каков позер, дојде се сликаше со пожарите и се врати на одмор

Каков позер, дојде се сликаше со пожарите и се врати на одмор pic.twitter.com/6E9VlfnJnI — Henry Chinaski (@Hank___Chinaski) August 12, 2021 По донесувањето на новите рестрикции Филипче се вратил на...

Македонија 12.08.21 | 13:47

По донесувањето на новите рестрикции Филипче се вратил на одмор во Грција

Министерот за здравство Венко Филипче по увидот на состојбата со пожарите и новите рестрикции кои од понеделник стапуваат во сила се вратил во Грција за да го доврши...

Македонија 08.08.21 | 13:17

Заев: Бев на одмор 3 дена, се вратив бидејќи чувствував дека народот сака да ме види овде

Јас бев на одмор 3 дена и се вратив затоа што дефинитивно почувствував дека народот сака да ме види овде, кажа денеска премиерот Зоран Заев. Системот функционира како...

Скопје 08.08.21 | 09:04

Шилегов да престане да пишува статуси од плажа и да се врати од Хрватска, му порачаа од ВМРО-ДПМНЕ

Додека скопјани се гушат поради пожарите и запалените диви депонии, Шилегов си пишува статуси од плажа во Хрватска, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ. Додека дивата депонија Вардариште...