Ознака: Стефан Лазаров
Црна хроника 19.06.23 | 11:00

Латас и Лазаров не се чувствуваат виновни

Во Основниот кривичен суд, новинарот Драган Павловиќ Латас и инфлуенсерот Стефан Лазаров, обвинети за кривичното дело „ширење на расистички и ксенофобичен материјал...

Црна хроника 27.03.23 | 11:55

Судењето против Латас и Лазаров се одложи за 10 мај

Судењето против новинарот Драган Павловиќ Латас и инфлуенсерот Стефан Лазаров, обвинети за кривичното дело „ширење на расистички и ксенофобичен материјал по пат на...

Црна хроника 27.03.23 | 10:57

Во Кривичен треба да започне судењето против Латас и Лазаров

Во Основниот кривичен суд Скопје денеска треба да започне судењето против новинарот Драган Павловиќ Латас и инфлуенсерот Стефан Лазаров, обвинети за кривичното дело...

Црна хроника 23.02.23 | 13:57

Латас и Лазаров остануваат без пасош, забранети им се и јавни настапи

Кривичниот суд оформи предмет за спорното интервју на новинарот Драган Павловиќ-Латас со јутуберот Стефан Лазаров. По предлогот на Обвинителството за определување...

Црна хроника 21.02.23 | 15:27

Ова се обвиненијата поднесени против Латас и Лазаров

Основното јавно обвинителство Скопје пред надлежниот суд поднесе Обвинителен предлог против две лица за кривично дело – Ширење расистички и ксенофобичен материјал...

Македонија 20.02.23 | 23:12

Саше Политико ја нарече мајката на Лазаров „девојката од фиќото“, таа бара заштита од Форумот на жени на СДСМ

Реакциите на јавноста на интервјуто на Латас кај Лазаров земаа сосема погрешен тек и преминаа во жигосување на мајката на јутјуберот. Она што всушност ја покрена јавноста,...

Македонија 20.02.23 | 21:36

Лазаров: Извинете!

Jутјуберот Стефан Лазаров се обрати до јавноста со извинување. Извинувањето на Лaзаров доаѓа откако Скопското обвинителство отвори случај за интервјуто со Латас. Во...

Македонија 20.02.23 | 20:00

Спорното интервју на Лазаров со Латас е симнато од Јутјуб

Интервјуто на Латас е избришано од Јутјуб каналот на јутјуберот Стефан Лазаров. Лавина рекации на интервјуто на Латас кај Лазаров – политичка хајка или човекови...

Македонија 20.02.23 | 16:50

ЗНМ, ССНМ и СЕММ: За јавни наративи што стимулираат омраза и агресија, мора да има одговорност

Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници (ССНМ) и Советот за етика во медиумите на Македонија (СЕММ) го осудуваат...

Македонија 20.02.23 | 13:41

Обвинителството отвори предмет за интервјуто на Латас кај Лазаров

Секторот за компјутерски криминал од МВР доставил известување до Скопското обвинителство по интервјуто на јутуберот Стефан Лазаров со Драган Павловиќ-Латас емитувано...

Македонија 20.02.23 | 09:07

Лавина рекации на интервјуто на Латас кај Лазаров – политичка хајка или човекови права?!

Интервјуто на новинарот Драга Павловиќ Латас во поткастот на јутјуберот Стефан Лазаров предизвика бура од реакции во јавноста. Мислењата се дијаметрално спротивставени...

Македонија 13.07.22 | 20:45

Лазаров: Ги повикувам сите млади да ни се придружат, ова се историски моменти, не смееме да бидеме кукавици, НЕ за бугаризација и НЕ за француски предлог

Не постои ниту друг идентитет, нити друг јазик, ниту друга држава освен Македонија. Застанувам тука без никаква друга цел освен за мојата држава Македонија, без никаква...

Музика 11.07.22 | 12:29

Објавен спот за „Пари“, новата песна на Стефан Лазаров

Објавен е спорот за „Пари“, новата песна на најпознатиот македонски јутјубер и водител Стефан Лазаров. Со новиот видео запис, 25-годишниот јутубер ја слави двегодишнината...

Естрада 24.05.22 | 12:03

За Талат, за Шилегов, за „глупиот“ Ефтов – Апасиев во „карпул караоке“

Познатиот јутјубер Стефан Лазаров во неговото шоу „карпул караоке“ го возеше Димитар Апасиев. Лидерот на Левица зборуваше за неговиот приватен живот, за неговото...

Естрада 14.02.22 | 17:59

Газда Паја ги „закачи“ 2 Бона!

Популарниот јутјубер Стефан Лазаров ја започна новата сезона на „карпул караоке“, во кое ќе гостуваат најпознатите јавни личности од нашата земја, но и соседството. Прв...

Естрада 21.01.22 | 12:37

Јутјуберот Стефан Лазаров влегува во „Задруга“?: Ќе го решава недоразбирањето со раперот Ша и старлетата Тара Симов?

Познатиот македонски јутјубер Стефан Лазаров добил понуда да влезе во популарното српско реално шоу „Задруга 5“. Ова се случило откако раперот Ша влезе повторно во...