Познатиот јутјубер Стефан Лазаров во неговото шоу „карпул караоке“ го возеше Димитар Апасиев. Лидерот на Левица зборуваше за неговиот приватен живот, за неговото детство, за студиите, за тоа каква музика да слуша, а во еден момент тој дури и почна да рапува.

Апасиев ги „закачи“ и Талат Џафери, Петре Шилегов, Васко Ефтов…

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.