Ознака: Димитар Апасиев
Македонија 07.09.21 | 20:57

Петрушевски до Апасиев: Куче што лае не каса, посебно ако така е дресирано од стопанот

ОК и што е ефектот од делувањето на Димче Камиказа, објаснува во статус на Фејсбук Бране Петрушевски, пратеник на ВМРО ДПМНЕ во Собранието на Македонија. Ефектот е еднаков...

Македонија 05.09.21 | 18:14

Кога Апасиев говори за предавници, да се потсетиме – тој го донесе на власт Заев

Кога Апасиев говори за предавници, да се потсетиме, тој го донесе на власт Заев, вели неговиот колега од ВМРО-ДПМНЕ, пратеникот Бране Петрушевски. Што е еден Апасиев? Еден...

Твитови 23.08.21 | 14:52

Твитерџиите го направија Апасиев самурај со интересно име


Македонија 22.08.21 | 21:41

Латас: Талибанот Апасиев е избраниот да глуми опозиција за потреби на власта

Падна Авганистан, за девет дена. Нашата Крушевска република издржа подолго. Зошто? Во политиката ништо не е случајно. Па и кога е, тоа се случува со некој план. Ние имаме...

Македонија 22.08.21 | 12:42

Димовски: Потегот на Мицкоски да го повика Апасиев за рушење на Заев е исправен

Проблемите за кои зборувавме се на локално ниво и треба да се соработува за да се решат тие проблеми на граѓаните. Прегрупирање се гледа. Коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ ќе...

Македонија 21.08.21 | 15:58

Апасиев младо момче, дали си на Зоќе тројанско коњче

Актерот Сашо Тасевски новото издание на Преку Тасевски шоу го посвети на лидерот на опозицијата, Димитар Апасиев.

Македонија 19.08.21 | 17:55

Јаневска за одговорот на Апасиев: Прашањето – неодговорено, понудата – дадена, одговорот – виц

Весна Јаневска од ВМРО-ДПМНЕ го критикува одговорот на Апасиев и одбивањето на соработката што му ја понуди лидерот Мицкоски. Прашањето – Неодговорено, Понудата...

Македонија 19.08.21 | 17:21

Петрушевски за Апасиев: Левица сама не може ни сега, а нема да може ни во иднина да стане власт

Пратеникот Бране Петрушевски oд ВМРО-ДПМНЕ на Фејсбук му одговара на лидерот на Левица Димитар Апасиев на одбиената негова понуда со здружени сили да го срушат Заев...

Македонија 19.08.21 | 13:37

Апасиев го одби повикот за рушење на Заев, Мицкоски смета дека Левицата ја пропушта шансата да си ја исправи грешката

Лидерот на Левицата, Димитар Апасиев го одби повикот за големо обединување на опозицијата против СДСМ и ДУИ. Во синоќешното интервју претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан...

Македонија 18.08.21 | 16:18

На Заев левицата му е крива за сѐ – и за Изборниот законик и за личните карти

Премиерот соопшти дека двајцата пратеници од опозициската партија поднеле 750 амандмани на предложените измени Не се донесени измени на Изборниот законик затоа што...

Македонија 07.08.21 | 17:53

Шилегов се излежава кај Брат Љубе во Ровињ, Апасиев во монденско одморалиште во Црна Гора?

Скопските пожарникари во четвртокот го имаа најактивниот и најтежок ден рече командантот на скопската противпожарна единица на град Скопје, Владимир Симоновски вчера....

Македонија 30.07.21 | 19:49

Дали Левица е послушната „десница“ на Заев во опозицијата?

Дали партијата Левица е послушната десница на премиерот Зоран Заев во опозицијата, пишува порталот „Курир“. Партијата Левица, преку пратениците Борислав Крмов и Димитар...

Македонија 29.07.21 | 16:32

Петрушевски: Лажното патриотче Апасиев повторно лаже и внесува раздор во опозицијата

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Бране Петрушевски, го обвини пратеникот од Левица, Димитар Апасиев, дека се обидува да внесе раздор меѓу опозицијата во Собранието. Лажното...

Македонија 28.07.21 | 19:27

Јаневска до Апасиев: Дали заложбата за легализација на марихуаната е чист популизам, да го потпомогне бизнисот на Заев или од лични убедувања?

Авторот на изјавата за коалицијата на СДСМ+ДУИ+ДПМНЕ би сакала да ми објасни неколку прашања кои мене не ми се јасни – посочува Весна Јаневска, претседател на комисијата...

Македонија 11.07.21 | 14:03

МВР го демантира Апасиев

Министерството за внатрешни работи ги демантира лажните вести кои упорно ги шири пратеникот Димитар Апасиев. По минатонеделниот обид  со лаги и подметнувања да ја...

Македонија 18.05.21 | 12:54

И за Апасиев Македонија стана Северна?!

Како го шитнавте ИМЕТО, така ќе го вратиме, напиша еднаш лидерот на Левицта, Димче Апасиев. Сѐ тече, сѐ се менува… ПА се смени и навидум цврстиот став и големото ветување...

Македонија 26.03.21 | 14:34

Јанушев: Гледам (л)Апасиев пак е статиста на Заев, као глуми опозиција, а гази снег за власта

Гледам (л)Апасиев пак е статиста на Заев, као глуми опозиција, а гази снег за власта. По цел ден дреме пред компјутер и гледа како да го надсихронизира ВМРО за да одглуми...

Македонија 20.02.21 | 20:16

Kaкво мислење има Тони Михајловски за Апасиев?

Тони Михајловски оваа недела му гостува на Жаре во „Еден на Еден“. Како и обично, кога тие двајца ќе се сретнат може да се очекува одличен, опуштен разговор со многу...

Македонија 13.02.21 | 20:12

Пренџов: Што му смета на Апасиев… Македонец?

Со „Преспанскиот договор” како формален чин и уште некои “неформални договори” ние Македонците практично немаме каде да се декларираме како такви. Никаде не можеме...

Македонија 13.02.21 | 16:57

Зошто на Заев му смета „Македонец“ во личните карти, има ли Заев „тројански коњ“ во опозицијата?

По забраната на термините „Македонија” и “АСНОМ”, Заев во нов поход на забрани, овој пат на терминот македонец или македонка во личните карти на граѓаните. Имено законот...