Колку треба да НЕ ТЕ БИВА за преговарање (од нула до Таче) за со 44 пратеника да „избоксуваш“ да имаш едвај 11 членови на Влада (од вкупно 21) – а партиите на албанското малцинство, со 28 пратеника, да имаат 10 членови на Влада!?, реагира пратеникот и лидер на Левица Димитар Апасиев, коментирајќи го влезот на Алијанса за Албанците во владата.

Е овие истиве, во наше име, преговараат со Бугарија и со ЕУ!, алармира Апасиев, нарекувајќи ги СДСМ лузери.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.