Ознака: СП во Катар 2022
Фудбал 26.12.22 | 22:37

Рубрика „верувале или не“: Франција бара да се преигра финалето на СП!

Фудбалерите на Аргентина го освоија Светското првенство победувајќи ја Франција на пенали, а и шест дена по големото финале страстите не се смируваат. Верувале или...

Фудбал 20.12.22 | 23:15

Меси им ја посвети титулата на Марадона и на навивачите

Капитенот на репрезентацијата на Аргентина, Лионел Меси, победата на Светското првенство во Катар им ја посвети на навивачите, но и на Диего Марадона. – Пехарот им припаѓа...

Фудбал 19.12.22 | 18:26

На Аргентинката која ја прослави победата топлес на трибини ѝ се заканува затвор?

Нема кој не ја забележа аргентинската навивачка која на трибините во Катар која во делириум го соблече дресот и ја прослави победата на националниот тим топлес, но поради...

Фудбал 18.12.22 | 08:57

ФИФА барала репортерите да бришат снимки за да го сокрие скандалот со бесниот Хакими и Џани Инфантино

Селекторот Валид Реграги едвај успеал да го внесе во тунелот бесниот Ашраф Хакими, кој по поразот (1-2) од Хрватска во мечот за третото место на СП во Катар протестирал...

Фудбал 16.12.22 | 19:47

ФИФА не дозволува обраќање на Зеленски пред финалето во Катар

Меѓународната фудбалска федерација (ФИФА) го одби барањето на украинскиот претседател Володомир Зеленски да има видео-обраќање пред финалниот натпревар на Светското...

Фудбал 16.12.22 | 18:13

Климата на стадионите ги грипоса и Варан и Конате, неизвесно дали ќе играат во финалето

Француската репрезентација во Катар со проблеми пред финалето во Катар. Дајот Упамекано и Адриен Рабио веќе неколку дена се виросани, па не настапија во полуфиналето...

Фудбал 14.12.22 | 13:19

Идиотски: Аргентинците фрлија во канта подарен дрес од хрватските репрезентативци

Традиционално, хрватските и аргентинските фудбалери по вчерашното полуфинале си ги разменија дресовите, но неспортското славје на Гаучосите во соблекувалната оправдано...

Фудбал 11.12.22 | 18:12

Роналдо: Сакам сите да знаат дека дадов сè од себе, ама сонот ми беше скратен

Кристијано Роналдо се осврна на настапот за репрезентацијата на Португалија од Светското првенство во 2022 година. Португалците вчера загубија од Мароко во четвртфиналето. Освојувањето...

Фудбал 10.12.22 | 20:36

Мароко е прва селекција од Африка што во историјата се пласира во полуфинале на Светското првенство

Репрезентацијата на Мароко денес ја совлада селекцијата на Португалија со 1:0 во четвртфиналниот натпревар на Светското првенство 2022 година. Мароко стана првата селекција...

Фудбал 10.12.22 | 19:54

Пепе: Неприфатливо е аргентински судија да ја дели правдата на нашиот натпревар

Дефанзивецот на Португалија Пепе реагираше на назначувањето на судијата од Аргентина за делител на правдата на денешниот пораз од Мароко во четвртфиналето на Светското...

Фудбал 10.12.22 | 12:00

СП2022: Денеска се комплетираат полуфиналните пресметки

Со дуелите меѓу Мароко и Португалија (16 часот) и Франција против Англија (20 часот) денеска завршува четвртфиналната фаза по што ќе бидат познати сите полуфиналисти...

Фудбал 10.12.22 | 10:52

Има зошто Меси со ушите покажа кон Ван Гал, Холанѓанецот пцуен и од Мартинез

Нетипично за нив беше однесувањето на аргентинските фудбалери, особено она на капитенот Лионел Меси на мечот против Холандија, каде во неколку наврати бесот го истурија...

Фудбал 10.12.22 | 10:31

Меси: Ќе биде тешко против Хрватска

Аргентинскиот капитен Лионел Меси изјави оти е пресреќен од пласманот во полуфиналето на Мундијалот во Катар, откако Аргентина синоќа во драматичен натпревар ја совлада...

Фудбал 10.12.22 | 09:50

Далиќ сподели дел од славјето: Заедништво, храброст, патриотизам, вера!

Хрватскиот селектор Златко Далиќ на социјалните мрежи објави видео како неговите избраници ја прославија победата над Бразил и пласманот во полуфиналето на Светското...

Фудбал 10.12.22 | 09:27

Хрват гол скокна во море по победата

Додека во Загреб навивачи се фрлија во градската фонтана за да ја прослават победата на Хрватска над Бразил, еден трогирчанец се реши влезот во полуфинале на националниот...

Фудбал 10.12.22 | 08:42

Новинарот кој протестираше со маица со виножито ненадејно починал на натпреварот Аргентина – Холандија

Американскиот новинар Грант Вол (48) ненадејно колабирал, по што починал за време на четвртфиналето на Светското првенство во Катар додека известуваше од натпреварот...

Фудбал 09.12.22 | 23:04

Готово е, и Аргентина е во полуфинале

Јужна Америка, сепак, ќе има свој борец за светската фудбалска титула, откако Аргентина на пенали ја доби Холандија во вториот четвртфинален меч од Светското првенство...

Фудбал 09.12.22 | 22:23

Во Хрватска застана сè останато – огнено се слави за Огнените!

Ништо друго не е важно вечерва за Хрватите освен втората најважна работа во светот! Улиците во Загреб, но и другите градови, се блокирани од луѓето кои излегоа заедно...

Фудбал 09.12.22 | 22:15

„Јутарњи“ кој ликуваше кога Швајцарија победи сега изненаден од убавите наслови во Србија

„Фудбалот е чудо“ пишува хрватски „Јутарњи лист“ споделувајќи ги насловите за победата на Хрватска над Брзил на српските медиуми. Во нив Хрватска е сензација, чудо,...

Твитови 09.12.22 | 21:33

Фото на денот