Хрватскиот селектор Златко Далиќ на социјалните мрежи објави видео како неговите избраници ја прославија победата над Бразил и пласманот во полуфиналето на Светското првенство во Катар.

Заедништво, храброст, патриотизам, вера!, напиша тој.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Zlatko Dalic (@daliczlatko)

Во меѓувреме во нивната Хрватска улиците беа преполни со граѓани:

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.