Ознака: златко далиќ
Фудбал 19.03.23 | 19:01

Хрватите не се откажуваат од селекторот што им донесе медали на Светски првенства

Селекторот на фудбалската репрезентација на Хрватска, Златко Далиќ, останува на должноста до завршување на циклусот кој го вклучува Светското првенство 2026, откако...

Фудбал 10.12.22 | 09:50

Далиќ сподели дел од славјето: Заедништво, храброст, патриотизам, вера!

Хрватскиот селектор Златко Далиќ на социјалните мрежи објави видео како неговите избраници ја прославија победата над Бразил и пласманот во полуфиналето на Светското...

Фудбал 28.06.21 | 23:32

Далиќ: Додека ние менувавме копачки и пиевме вода, противникот даваше голови

По елиминацијата на Хрватска, селекторот Златко Далиќ повика двајца фудбалери кои не размислуваа во моменти кога се играше и кога во 38. минута Шпанците го изедначија...

Фудбал 25.03.19 | 10:26

Далиќ: Против Хрватска сите играат со 200 отсто

Tренерот на хрватската фудбалска репрезентација, Златко Далиќ по поразот од Унгарија (2-1) во квалификациите за ЕУРО 2020, изјави дека противниците на „коцкестите“ играат...