Ознака: роберт левандовски
Фудбал 14.06.21 | 08:32

Што не чека денеска на ЕП: Левандовски и подмладените Шпанци излегуваат на терен

Шкотска и Чешка ќе се сретнат во првиот натпревар на денот од 15 часот во Глазгов.Три часа подоцна, на програмата е натпреварот помеѓу Полска и Словачка во Санкт Петербург...

Фудбал 01.05.21 | 09:54

Баерн може да го продаде Левандовски за 60 милиони евра

Напаѓачот на Баерн, Роберт Левандовски може да ги смени клубовите во текот на летниот преоден рок. За фудбалерот е заинтересиран Реал Мадрид. Агентот на играчот Пини...

Фудбал 31.03.21 | 19:38

Цел месец Баерн Минхен без Левандовски

Фудбалерот на Баерн Минхен, Роберт Левандовски ќе паузира еден месец од играње фудбал поради повреда на коленото. Левандовски во неделата постигна два гола во триумфот...

Фудбал 31.12.20 | 14:00

Левандовски во кревет ги гушка трофеите

Германскиот фудбалски шампион Баерн Минхен на својот официјален Твитер објави фотографија од напаѓачот Роберт Левандовски. На фотографијата, полскиот напаѓач лежи...

Фудбал 17.12.20 | 21:34

Левандовски е прогласен за најдобар фудбалер на светот!

Напаѓачот на Баерн Минхен, Роберт Левандовски е добитник на наградата „The Best“ („најдобриот“) која Меѓународната фудбалска федерација (ФИФА) ја доделува за најдобар...

Фудбал Спорт 30.08.20 | 15:29

Левандовски прогласен за играч на годината во Германија

Фудбалерот на Баерн Минхен, Роберт Левандовски ја освои титулата играч на годината во Германија. Анкетата ја спроведе „Кикер“ меѓу членовите на Здружението на германски...

Фудбал 01.07.20 | 22:30

Левандовски уверен во триумф на Баерн во Лигата на шампионите

Роберт Левандовски смета дека Баерн (Минхен) има класа да го освои трофејот во Лигата на шампионите следниот месец. Сепак, Баварците се соочуваат со многу долга пауза...

Фудбал 27.06.20 | 20:32

Левандовски по третпат најдобар стрелец во Бундес лигата

– Напаѓачот на Баерн Минхен, Роберт Левандовски постигна најмногу голови во германската Бундеслига која заврши денес. Полскиот фудбалер стана првиот играч во историјата...

Фудбал 14.10.19 | 09:43

Левандовски: Полска има големи амбиции на Европското првенство

Еден од најдобрите светски напаѓачи, Роберт Левандовски, по синоќешниот триумф (2-0) над македонската репрезентација изјави дека ќе атакуваат на висок пласман на евро-шампионатот. Полска...

Фудбал 04.04.19 | 14:19

Левандовски за средбата со Хајденхајм: Луд меч со многу наши грешки

Напаѓачот на Баерн Минхен, Роберт Левандовски, по победата над Хајденхајм во четвртфиналето на Купот на Германија (5-4), изјавил дека неговиот тим направил многу грешки...