Напаѓачот на Баерн и Полска, Роберт Левандовски, освен на фудбалските терени, очигледно има генијални потези и во куќата.

Полјакот често објавува интересни видеа од приватниот живот, а едно од нив брзо стана вирален хит.

Роберт го искористи отсуството на сопругата Ана и на свој начин и направи фризура на четиригодишната ќерка Клара. За тоа ja користeше правосмукалка, и ја спреми косата за врзување, а потоа со гумичка и направи фризура.

Роберт и Ана се во брак од 2013 година и ги имаат ќерките Клара и Лаура.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.