Фудбалерот на Баерн Минхен, Роберт Левандовски е незадоволен од главниот тренер на тимот, Јулијан Нагелсман.

Според новинарот на „Sport1.de“, Кери Хау, на 33-годишниот Полјак не му се допаѓаат тактиките и методите на работа на тренерот.

Во германските медиуми се почесто с епишува дека и челниците на тимот од Минхен постојано ја критикуваат тактиката што ја избира Нагелсман.

Воедно, играчите не се задоволни од тешките задачи на тренинзите кои ги задава 34-годишниот Германец.

По 29 кола во Бундеслигата, Баерн освои 69 бодови и се наоѓа на првото место во поредокот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.