Ознака: прегазен
Црна хроника 14.10.21 | 12:34

Во Центар прегазен 70-годишен пешак, возачот побегнал од местото на несреќата

На 13.10.2021 во 13.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Мито Хаџивасилев Јасмин”, непознато патничко возило удрило во пешакот Д.А.(70) од Скопје, по што го напуштило...

Вести 25.08.21 | 11:38

Удрил во велосипедист и без да му помогне побегнал од местото на несреќата

Вчера во 09:30 часот било пријавено дека на крстосницата од улица „Самоилова“ и сервисна улица што ги поврзува ул.„Самоилова“ и ул.„Иљо Војвода“ во Скопје, патничко...

Црна хроника 24.08.21 | 11:22

Тешко повреден малолетник прегазен на Првомајска

Малолтеник е тешко повреден откако во него налетал автомобил. Како што соопшти МВР, вчера во 17.40 часот на ул.„Борис Трајковски“ во Скопје, патничко возило „сеат алтеа“,...

Црна хроника 23.08.21 | 18:48

Скопјанец удрен од возило, па го претепале

На 22.08.2021 во СВР Скопје, Н.Е.(59) од с.Страчинци, скопско, пријавил дека околу 01.30 часот, додека управувал патничко возило „форд мондео“, со скопски регистарски ознаки, во...

Црна хроника 20.07.21 | 12:34

Прегазена 31-годишна жена кај Суводол

Прегазена жена во Македонски Брод се здобила со тешки повреди, а лекарите од пролепската болница можеле само да констатираат смрт. -На 19.07.2021 во 20.50 часот во Полициската...

Црна хроника 20.06.21 | 18:21

Прегазен велосипедист во Охрид

Вчера во 07.15 часот на магистралниот пат А2, во близина на црквата „Св.Еразмо“ во Охрид, патничко возило „рено“, со охридски регистарски ознаки, управувано од Н.Б.(65) од...

Црна хроника 25.03.21 | 14:03

Кумановец со „пасат“ удрил во полициски службеник

Кумановската полиција приведе 45 годишен возач кој со автомобил удрил во полициски службеник, соопшти денеска СВР Куманово. Вчера во СВР Куманово бил приведен М.С.(45)...

Црна хроника 26.02.21 | 11:15

Познатиот хирург Ѓорѓи Јота вчера вечерта прегазен од 16-годишник без возачка

Познатиот хирург, 58-годишниот доктор Ѓорѓи Јота вчера вечерта бил прегазен на крстосницата од булевар „Мајка Тереза“ и улицата „Елисие Поповски Марко“ и со тешки...

Црна хроника 27.06.20 | 17:26

Кумановец прегазил полицаец, па избегал

Во Куманово, на бул.„Октомвриска револуција“, на 26.06.2020 околу 20:00 часот од страна на полициски службеници на возач на моторцикл му бил даден знак да застане, но тој не...

Црна хроника 02.03.20 | 12:07

Утринава прегазен пешак во Скопје

Денеска околу 11. 20 минути, на улицата „Кирил и Методиј“ во близина на „Рамстор мол“, пешак бил прегазен од автомобил „ауди“ со скопски регистарски таблици и веднаш...

Црна хроника 02.02.20 | 22:50

Маж прегазен додека сликал авион на охрискиот аеродром

Маж е потешко повреден откако во него удрил автомобил напатот кој ги поврзува Охрид и Струга непосредно до аеродромската писта, јави „Охрид1“. Според информациите...

Црна хроника 31.01.20 | 12:33

Седумдесетгодишен возач со автомобил удри во старец во Ченто

Седумдесетгодишен возач со автомобил удрил во 82-годишен старец во скопската населба Ченто. Според информациите на МВР, несреќата се случила вчера во 12:30 часот на крстосница...

Црна хроника 28.12.19 | 11:33

Дипломатско возило удрило во полицаец кај Влада

Возило со дипломатски ознаки удрило во полицаец во близина на Владата, информира полицијата. Несреќата се случила вчера во 15,17 часот во Скопје, на булеварот „Св.Климент...

Црна хроника 22.12.19 | 18:28

Сообраќајка пред „Еквилибриум“: Прегазена жена, итно пренесена во болница

Пешак беше прегазен предмалку на улицата „Методија Шаторов-Шарло“, кај ресторанот „Еквилибриум“ во Аеродром. Како што потврдуваат од СВР Скопје за „Република“,...

Црна хроника 30.11.19 | 18:18

Прегазен пешак во Битола, возачот избегал

На 29.11.2019 во 13:50 часот било пријавено дека во Битола на улицата „Димитар Илиевски Мурато”, возило удрило во К.Б.(62) од с.Мусинци-о.Новаци. Во незгодата пешакот се здобил...

Црна хроника 01.11.19 | 11:20

Малолетник прегазен на улица во Скопје

Во 07.45 часот на улицата „Призренска-2“ во Скопје, патничко моторно возило „форд мондео“, со скопски регистарски ознаки, управувано од 57-годишниот Б.С. од Скопје, удрило...

Црна хроника 27.10.19 | 11:36

Се обидел да го запре камионот кој се придвижил, па бил прегазен: Бизарна несреќа во Скопје

Маж од Скопје бил прегазен во дворот на неговата куќа кога камион се придвижил и го прегазил. Во 08.37 часот во СВР Скопје, од Ургентен центар при комплексот клиники „Мајка...

Црна хроника 25.10.19 | 17:09

Прегазен малолетник во Тетово, со тешки повреди е пренесен во болница

Вчера напладне на улицата „Полог“ во Тетово, патничко моторно возило со тетовски регистарски ознаки, управувано од И.Р.(38) од Тетово, удрило во малолетен пешак од Тетово. Во...

Црна хроника 15.09.19 | 11:31

Со „кавасаки“ прегазен полицаец, со повреди пренесен на Ургентно

Полициски службеник е повреден додека извршувал службени дејствија, откако бил прегазен од мотоциклист, соопштија денеска од МВР. Несреќата се случила вчеравечер во...

Црна хроника 17.08.19 | 10:54

Излегол од возилото, па тоа почнало да се движи: „Хјундаи Аксент“ си го прегази сопственикот

На 16.08.2019 во 14,15 часот било пријавено дека во Охрид, на локалниот пат кон место викано Чекоштина, кај крстосницата која води кон „Сончева порта“ и локален неасфалтиран...