„Вчера во Охрид, на улицата Ванчо Питошески, патничко возило „ауди“ со охридски регистарски ознаки, управувано од Н.Р.М.(35) удрило во малолетен пешак од Охрид“, објави МВР.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил малолетникот, констатирани во Специјалната болница „Св.Еразмо“ Охрид.

Извршен бил увид.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.