Според неофицијални информации на порталот „Прес24“, пешак е прегазен на бул. Борис Трајковски веднаш до општина Кисела Вода.

Во несреќата учествувал автомобил „Рено“ со скопски регистерски таблички.

Засега нема повеќе детали од местото на несреќата.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.