Ознака: орце ѓорѓиевски
Македонија 24.06.20 | 12:19

Ѓорѓиевски: Заев му дава апанажа на Дончев, кој цела јавност го виде со снопчиња пари

Криминалната власт на Зоран Заев нема ниту образ, ниту срам. Откако јавноста виде дека директорот на ФЗОМ, Ден Дончев става снопче со пари во својата торба, а во друг...

Македонија 19.06.20 | 15:17

Ѓорѓиевски: Зоран и Вице Заев со признанието на Боки 13 си купија билет за Идризово

Во нормална правна држава после признанието на главниот осуден во Рекет, дека парите завршиле кај Зоран Заев и Вице Заев, денес тие требаше да бидат со лисици на рацете...

Економија 13.06.20 | 13:09

Парите место за народот, одат во фирмите на Заеви

Во услови на криза Заеви стануваат корона профитери, а нивната семејна фирма „Еленица“ од која заработуваат милиони евра е корисник на пари од државната антикризна...

Македонија 10.06.20 | 23:27

Ѓорѓиевски: На ден кога има 7 починати тие запнаа за избори, нечовечно и брутално

На ден кога има 7 починати, кога рушиме негативни рекорди по новозаболени за 1 недела над 1.000, тие запнаа за избори за да спасуваат што мислат дека може да се спасат, своите...

Македонија 05.05.20 | 18:24

Ѓорѓиевски: Оставката на Ден Дончев е доказ дека покрај финанскискиот и здравствениот систем се распаѓа

Оставката на Ден е доказ дека покрај финанскискиот т.е. економскиот, и здравствениот систем се распаѓа, а екипажот ( функционерите на Заев ) го напуштаат бродот кој тоне....

Македонија 04.04.20 | 11:59

Ѓорѓиевски: Нека му каже некој на Филипче дека е министер за здравство, а не портпарол на партија, а најмалку на Заев

Политиканството на Филипче на најјако, смета членот на ИК на ВМРО ДПМНЕ Орце Ѓорѓиевски. Човекот наместо да се грижи за тоа што состојбите му излегуваат од контрола,...

Македонија 23.03.20 | 11:42

Ѓорѓиевски: Едноставно е, купувајте македонски производи!

Орце Ѓорѓиевски од ИК на ВМРО-ДПМНЕ преку видеопорака упати апел до сите оние што ја сакаат Македонија – да купуваме македонски производи, да си помогнеме самите...

Македонија 21.03.20 | 10:40

Време е да се делува, доцнењето може да чини човечки животи!

Нашето здравје и здравјето на нашите блиски е најголемото богатство. Во овие моменти чувањето на тоа скапоцено богатство не зависи само лично од нас, туку од совеста...

Македонија 05.03.20 | 13:43

Ќе одговараат и тие што ги палат билбордите и тие што го нарачаа вандализмот

Палењето и фарбањето на билборди е само доказ дека СДСМ се во страшна паника и не сакаат граѓаните да ја видат реалноста, дека се исплашени од пораз како никогаш до сега,...

Македонија 26.02.20 | 14:17

Ѓорѓиевски: Заев конечно е на колена, ако не е достоинствен во владеењето, барем нека биде во заминувањето

Народот вчера излезе масовно и покажа дека Зоран Заев и неговите политики се пред неминовен пораз на 12 април, ова денеска преку прес-конференција го истакна Орце Ѓорѓиевски...

Македонија 21.02.20 | 13:18

Фирма шверцер на кокаин добива државни тендери, а Славјанка ја минира акцијата

Власта на Заев и криминалот се во коалиција, а последна потврда за тоа е информацијата дека лицата кои шверцувале кокаин од Мексико добивале и државни тендер, вели Орце...

Македонија 17.02.20 | 15:08

Ќе се маршира по стапките по кои беше шетана „Луј Витон“ ташната

Фарсата наречена „Како Заев замислува правна држава“ денес има своја лицемерен продолжеток – mаршот на Заев ќе биде ништо друго освен марш за спас на милионите на...

Македонија 07.02.20 | 14:48

Ѓорѓиевски: За политички цели, Заев монструозно го злоупотребувал масакрот кај Смилковско Езеро

Зоран Заев монструозно го злоупотребувал масакрот кај Смилковско Езеро за политички цели од цела 2015 година па наваму. Кога се дрзнал да лаже, да манипулира и да си игра...

Македонија 05.02.20 | 14:41

Ѓорѓиевски: Вистинскиот монструм во случајот „Монструм“ е Зоран Заев

Времето покажа дека вистинскиот монструм во случајот „Монструм’ е Зоран Заев, изјави на прес-конференција Орце Ѓорѓиевски од ВМРО-ДПМНЕ. Бесрамно ја лажеше јавноста...

Македонија 03.02.20 | 18:39

Ѓорѓиевски: Велешанецот кој пукаше во полицаец бил амнестиран од Зоран Заев

Вчера беше стрелано кон полицаец на должност во Велес од лице што било дел од ослободените криминалци со Законот за амнестијата, што го донесе СДСМ пред две години, изјави...

Црна хроника 18.01.20 | 11:45

Наплаќал по 200 евра од возило со мигранти: Се бара разрешување на Трајковски од БЈБ

ВМРО-ДПМНЕ бараме Директорот на Бирото за јавна безбедност да се откаже од услугите и да го разреши од позицијата советник Љупчо Трајковски, против кого се води судски...

Македонија 12.01.20 | 14:31

Петровска ги штити криминалците на Заев и на Спасовски, Чулев создава недостаток на полицајци

Техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев и дополнителната заменик-министерка Славјанка Петровска беа повод за две прес-конференции, едната на СДСМ, а другата...

Македонија 03.01.20 | 17:10

Заев или Шекеринска за цимер во ќелија: 30 ненарачани прашања за Оливер Спасовски

Членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Орце Ѓорѓиевски му упати 30 ненарачани прашања на најнеуспешниот министер за внатрешни работи Оливер Спасовски, кој денеска, исто како и Мила...

Македонија 31.12.19 | 13:46

Ѓорѓиевски: Спасовски од ноќеска дели решенија изготвени надвор од МВР

Во текот на ноќта стотина вработени добиле нови решенија за распоредување на нови работни места со цел на техничкиот министер од опозицијата да му се намали капацитетот...

Македонија 24.12.19 | 12:36

Премиерот во заминување Заев и Оливер Спасовски се обидуваат да му ги скратат овластувањата на техничкиот министер од ВМРО-ДПМНЕ

Премиерот во заминување Зоран Заев и Оливер Спасовски ја злоупотребуваат својата положба и се обидуваат да му ги скратат овластувањата на техничкиот министер од ВМРО-ДПМНЕ...