Разговаравме со Орце Ѓорѓиевски пред неколку дена за реализација на проектите ветени во кампањата за локалните избори, ми вели со реализација сме на 80%, а следната година ќе бидеме околу 100%, две години пред крајот на мандатот. Честитки за Орце и целиот тим на општина Кисела Вода 👏👏👏. Нема заборавени места, не се сите исти. Има надеж, потребна е промена за Македонија да почне да победува…, напиша на Фејсбук, лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.