Имаме голем општински проблем.
Градоначалникот постави знак, со срце со сѐ, во Кисела Вода.
Пред неколку дена, знакот ни го срушија. На пладне некаде.
Вечерта, знакот го вратија.
Денеска сабајле, знакот мистериозно го снема.
Сега, пак го има.
Тоа уствари Данела тврди дека знакот е дивоградба, а Орце вели “не е”. Она го вади, он го враќа.
Возбудливо е да се живее во Кисела Вода!
#знакотнегодавамеRepublika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.