Во новата епизида на „Жешко Столче“ гостин е градоначалникот на општина Кисела Вода, Орце Ѓорѓиевски.

Тој одговара на „жешките“ прашања за приватниот живот, за она што го исполнува како човек, како и за проектите на кои е горд.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.