Ознака: Медитерански игри
Останати спортови 09.09.23 | 11:32

Косово ќе биде домаќин на Медитеранските игри 2030

Генералното собрание на Меѓународниот комитет на Медитеранските игри (МКМИ), што се одржа во Ираклион, Грција, одлучи да му ја додели на Косово организацијата на Медитеранските...

Ракомет 01.07.22 | 17:05

Женската ракометна репрезентација загуби и од Србија на Медитеранските игри

Женската репрезентација на Македонија која на Медитеранските игри во Алжир настапува со состав од кадетско-младински микс, беше поразена на вториот натпревар од поискусната...

Ракомет 30.06.22 | 17:21

Македонските ракометарки со пораз од Турција стартуваа на Медитеранските игри

Македонската женска ракометна репрезентација загуби попладнево од Турција со 27:34 (16:19) во првиот натпревар на Медитеранските игри во алжирскиот град Оран. Најефикасна...

Останати спортови 28.06.22 | 22:44

Борачот Нуров ѝ го донесе првото злато на Македонија на Медитеранските игри

Магомегаџи Нуров го донесе првиот златен медал за Македонија на Медитеранските игри што се одржуваат во Алжир, откако во драматично финале успеа да слави над турскиот...

Ракомет 28.06.22 | 22:20

Македонските ракометари промашија пенал за победа над домаќинот Алжир на Медитеранските Игри

Македонската машка ракометна репрезентација одигра нерешено 24:24 со Алжир, домаќин на Медитеранските игри 2022. Избраниците на селекторот Кирил Лазаров добро го почнаа...

Останати спортови 26.06.22 | 14:12

Македонското знаме развиорено на Медитеранските игри во Алжир

Каратистката Симона Заборка и таеквондистот Дејан Георгиевски го носеа македонското знаме синоќа на Свеченото отворање на Медитеранските игри во Оран, Алжир. Македонската...

Ракомет 31.05.22 | 11:10

Ракометарките и ракометарите ги дознаа противниците на Медитеранските игри

Македонската машка и женска ракометна репрезентација денес ги дознаа противниците за групната фаза на Медитеранските игри кои ќе се одржат во Алжир. Машката сениорска...