Македонската машка и женска ракометна репрезентација денес ги дознаа противниците за групната фаза на Медитеранските игри кои ќе се одржат во Алжир.

Машката сениорска репрезентација е дел од групата Б заедно со селекциите на Шпанија, Турција, Грција и домаќинот Алжир.

Ракометарките исто така ќе бидат во Б-групата. Нивни ривалки се: Србија, Португалија и Турција.

Медитерански Игри ќе се одржат во Оран од 25 јуни до 5 јули.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.