Ознака: лионел меси
Фудбал 24.03.23 | 10:51

„Отсекогаш сонував за овој момент“: Плаче Меси, плачат соиграчите, а 80.000 луѓе пеат за најдобриот

Ноќта полна солзи, смеа и најубави емоции е нешто што фудбалерите и стручниот штаб на репрезентацијата на Аргентина ќе го паметат додека се живи! Предводникот на светските...

Фудбал 14.03.23 | 22:51

Meси би одел во Саудиска Арабија само ако зема повеќе пари од Роналдо

Стана познат условот под кој напаѓачот на ПСЖ, Лионел Меси може да замине во шампионатот на Саудиска Арабија. Според новинарот на „El Chiringuito“, Хаиме Астраин, аргентинскиот...

Фудбал 01.02.23 | 15:42

Фудбалски терен и на средина топка: Погледнете ја куќата на Меси во Шпанија

Иако Меси игра во Франција, потекнува од Аргентина, се чини дека негова омилена земја е Шпанија каде долги години играше. Лео планира по завршувањето на кариерата да...

Фудбал 31.12.22 | 09:00

Спортските новинари ги избраа Меси и Путелас за најдобри спортисти во 2022 година

Аргентинскиот фудбалер Лионел Меси и неговата шпанска колешка Алексија Путелас се прогласени за најдобри спортисти на годината во светот, а аргентинската фудбалска...

Фудбал 20.12.22 | 11:16

Трагедија избегната за влакно: Меси ќе настрадаше само што пристигна во Буенос Аирес

Аргентинските фудбалери допатуваа во Буенос Аирес од Катар, по што во отворен автобус продефилираа низ улиците на градот. Еуфоријата и радоста на сите присутни беше...

Фудбал 18.12.22 | 17:30

Меси руши рекорди

Капитенот на фудбалската репрезентација на Аргентина, Лионел Меси, на денешното финале на Мундијалот во Катар стана рекордер со 26 натпревари на светските првенства. Зад...

Фудбал 10.12.22 | 10:52

Има зошто Меси со ушите покажа кон Ван Гал, Холанѓанецот пцуен и од Мартинез

Нетипично за нив беше однесувањето на аргентинските фудбалери, особено она на капитенот Лионел Меси на мечот против Холандија, каде во неколку наврати бесот го истурија...

Фудбал 10.12.22 | 10:31

Меси: Ќе биде тешко против Хрватска

Аргентинскиот капитен Лионел Меси изјави оти е пресреќен од пласманот во полуфиналето на Мундијалот во Катар, откако Аргентина синоќа во драматичен натпревар ја совлада...

Фудбал 08.12.22 | 15:04

Ван Гал: Меси е нашата шанса, за Аргентина тој е играч помалку на теренот

Селекторот на репрезентацијата на Холандија, Луи Ван Гал, пред четврт-финалниот дуел на Светското првенство против Аргентина, изјави дека присуството на Лионел Меси...

Балкан 04.12.22 | 16:11

Борисов: Бугарија си има свој Меси, а тоа сум јас

На средбата со младинските активисти на ГЕРБ, Бојко Борисов најави дека има две опции за номинација за премиер на ГЕРБ-СДС, тој или партиски неопределен кандидат, јави...

Фудбал 01.12.22 | 10:09

Шчесни се кладел со Меси во 100 евра за пеналот

Полскиот голман Војчех Шчесни изјави дека загубил облог 100 евра од Лионел Меси. Во 35. минута, главниот судија Дани Маккели, откако гледаше видео реприза, досуди пенал...

Патувања 08.11.22 | 10:01

Неверојатно патување: Навивачи од Аргентина на точак стигнаа во Катар

Неколку десетина навивачи на фудбалската репрезентација на Аргентина се собраа во Доха пред часовникот, кој денеска означи 11 денови до почетокот на Мундијалот во Катар. Облечени...

Фудбал 06.11.22 | 10:17

Меси се повреди – Аргентина во паника

Спортската јавност во Аргентина е шокирана од веста за повредата на најдобриот играч на „гаучосите“. Паниката се појави откако од Франција дојде вест дека Меси се...

Фудбал 10.06.22 | 12:56

Меси жали што не ги послушал лекарите за коронавирусот

Фудбалерот на ПСЖ и аргентински репрезентативец Лионел Меси обелодени дека се соочува со многу здравствени постковид проблеми, пренесуваат француските медиуми. Меси...

Фудбал 02.05.22 | 22:27

Дресот на Меси, со кој го постигна 500-от гол во Барселона, продаден за неверојатни 427.680 илјади евра

Лионел Меси е вистински бог во Барселона, иако тој во моментов не настапува за овој тим. Аргентинецот кој со сигурност е еден од најдобрите во историјата на овој тим,...

Фудбал 18.09.21 | 11:27

Меси од трансферот во ПСЖ ќе заработи 110 милиони евра

Вредноста на трансферот во ПСЖ на Лионел Меси, кој летово по две децении ги напушти редовите на Барселона, изнесува фантастични 110 милиони евра, објави денеска францускиот...

Фудбал 05.09.21 | 22:13

Меси по лудиот прекин: Срамота, зошто ни го правите ова, тука сме веќе три дена

Големото фудбалско дерби во Јужна Америка меѓу селекциите на Бразил и Аргентина во Сао Пауло заврши уште пред да почне на многу невообичаен и несомнено бизарен начин....

Фудбал 14.08.21 | 10:39

Марамчето со кое Меси ги бришеше очите и носот додека плачеше се продава за еден милион долари

Компанијата за онлајн продажба „Меркадо Либре“ објави дека продава марамче од хартија со кое Аргентинскиот фудбалер Лионел Меси ги избриша очите и носот за милион...

Фудбал 08.08.21 | 13:30

Меси приреди проштална вечера за играчите на Барселона

Напаѓачот Лионел Меси ги собра играчите на Барселона и нивните семејства на проштална вечера, пренесе „Марка“. Според шпанскиот спортски медиум, кај Аргентинецот...

Фудбал 05.08.21 | 21:02

Oфицијално: Меси си оди од Барселона

Шпанскиот фудбалски прволигаш Барселона ја шокираше вечерва фудбалската јавност потврдувајќи дека еден од најдобрите фудбалери на сите времиња Лионел Меси (34) заминува...