Ознака: куќа
Црна хроника 21.05.23 | 15:50

Четири пати се заканувал, на крај ја запалил куќата во Неготно што ја дели со братот

Пожар избувнал ноќеска во куќа во Неготино. Градоначалникот Горан Стојанов попладнево најави дека Општината ќе им помогне на оштетените. Исконтактиравме со оштетените,...

Здравје 17.05.23 | 10:47

По настинка треба да се исчисти целата куќа

Лекарите советуваат дека е добро да се исчисти целата куќа по времето минато со настинка. Препораките се однесуваат на менување на постелнината, перење на алиштата,...

Црна хроника 08.03.23 | 17:28

Почина жена во пожар во куќа во Кочани

На 07.03.2023 во 10.05 часот во Полициската станица Кочани било пријавено дека во населба Оризари настанал пожар во куќата на С.Л.(53), во која живеела неговата мајка С.Л.(79). -Од...

Црна хроника 21.02.23 | 18:05

Маж од Крива Паланка фрлил молотов коктел кон куќата на сопругата од која се разведувал

Средовечен маж од Крива Паланка на вториот ден од новата година фрлил шише со запалива течност пред домот на неговата сопруга, со која се во процес на развод, соопшти...

Македонија 17.02.23 | 22:56

Таравари во Тафталиџе прв комшија на кумашинот и иден министер за здравство, како и на Јахоска од „Пуцко“

Куќата што ја стекнал лидерот на Алијанса за Албанците и градоначалник на Гостивар Арбен Таравари во скопско Тафталиџе сè уште е дел од дебатата во парламентот, каде...

Фудбал 01.02.23 | 15:42

Фудбалски терен и на средина топка: Погледнете ја куќата на Меси во Шпанија

Иако Меси игра во Франција, потекнува од Аргентина, се чини дека негова омилена земја е Шпанија каде долги години играше. Лео планира по завршувањето на кариерата да...

Македонија 28.01.23 | 14:09

Таравари треба да објасни како купил куќа во Карпош за само 576 евра квадрат

На социјалните мрежи се појавија документи од кои се гледа дека лидерот на Алијансата за Албанците Арбен Таравари купил семејна куќа во еден од поскапите делови на...

Црна хроника 22.09.22 | 17:36

Пронајден починат Германец во куќа во Скопје

Пронајдено е починат германски државјанин во куќа во Скопје. Телото на починатиот било дадено на обдукција, соопшти Министерството за внатрешни работи. – Во СВР Скопје...

Психологија 13.08.22 | 20:37

Нечиста кујна е знак на депрecиja, а запуштената бања открива стpec

Веројатно сте слушнале за нашата стара изрека „Чиста куќа – чиста глава!“ Дознајте што зборува за вас нередот во вашата куќа Неред во куќата открива дури 8 скриени...

Калеидоскоп 29.06.22 | 11:21

Во Лесковац е пронајдено тело на маж забетонирано во столб на куќа,го убила сопругата со љубовникот, а сега се самоубила

Полицијата во Лесковец објави дека истражувајќи го самоубиството на 38-годишна жена од Велики Трњан кај Лесковац, открила тело на маж забетонирано во столб на куќата. Телото...

Црна хроника 25.06.22 | 11:44

Изгоре куќа во тетовска Шипковица

Семејна куќа во тетовското село Шипковица изгореla во пожар кој почнал по полноќ.  При пожарот и при интервенција на пожарникарите нема повредени лица. Пожарот е пријавен...

Филм 17.06.22 | 15:03

Oригиналната куќа на „Топ ган“ отворена за посетители

Во Оушансајд, Калифорнија, мал пастелносин бунгалов е сместен помеѓу високи хотели и станбени блокови. Тоа е куќата од „Топ ган“. Куќата беше во сопственост на симпатијата...

Калеидоскоп 23.04.22 | 17:36

При земјотресот во БиХ, огромно парче карпа паднало на кровот од куќата во која живеела 27-годишната Елмира

По силниот земјотрес што ја погоди Босна и Херцеговина во кој загина и 27-годишната Елмира Сефо од Столац на социјалните мрежи излезе видео и фотографии по несреќата...

Калеидоскоп 06.04.22 | 22:09

Kуќата на Чајковски уништена од руската војска во североисточна Украина

Куќата на познатиот композитор Чајковски е целосно уништена при напад на Русија врз Украина. На 24-годишна возраст, познатиот романтичен композитор од 19 век престојувал...

Црна хроника 18.03.22 | 10:11

Гореле куќа и магацин во Куманово

Кумановските пожарникари гаселе пожар на два објекти изминатово деноноќие соопштија денеска од Регионалниот центар за управување со кризи Куманово. Вчера во ноќните...

Естрада 02.03.22 | 09:21

Џони Деп ќе гради луксузна куќа во Србија, до Новак Ѓоковиќ

Холивудскиот актер Џони Деп, како што пишуваат српските медиуми, решил да изгради луксузна куќа во Србија. Џони за време на посетата на Белград, кога беше одликуван со...

Црна хроника 13.02.22 | 10:44

Изгоре куќа во Скопје, пожарот изгаснат

Куќа на ул. „1737“ во близина на Адвокатската улица во Скопје изгоре во пожар што избувнал ноќеска. Во Пожарна бил пријавен во 3.20 часот и интервенирале 13 пожарникари со...

Црна хроника 12.02.22 | 18:18

Куќа изгоре во населбата Лескајца во Охрид

Приземна куќа изгоре во пожар попладнево во охридската населба Лескајца. Пожарот бил пријавен околу 13 часот, по што од Територијалнта противпожарна единица било интервенирано...

Црна хроника 10.01.22 | 20:43

Јанчев: Со брза интервенција, Противпожарната единица Кавадарци изгасна пожар во село Возарци

Пожарникарите од Противпожарната единица Кавадарци со брза интервенција го изгаснаа пожарот кој изби денеска во куќа во село Возарци, објави на својот ФБ профил градоначалникот...

Црна хроника 30.12.21 | 10:08

Скопјанка доби кривична зошто градела куќа во Маврови Анови

Основното јавно обвинителство Гостивар поведе постапка и поднесе Обвинителен пртедлог против едно лице за кривично дело – Узурпација на недвижности според член 225...