Во Оушансајд, Калифорнија, мал пастелносин бунгалов е сместен помеѓу високи хотели и станбени блокови. Тоа е куќата од „Топ ган“.

Куќата беше во сопственост на симпатијата на Маверик, Чарли, во оригиналниот филм од 1986 година. Сега обновена и поместена еден блок подолу од нејзината оригинална локација, таа е отворена за јавноста.

Ќе можете повторно да го доживеете тој магичен момент од јужна Калифорнија, каде што Том Круз доаѓа на брегот со неговиот Кавасаки-900. Има реплика од моторот надвор од куќата на која можете да седнете и навистина да го доживеете тој момент на крајбрежно ветре што минува низ вашата коса, што е многу забавно, рече Бен Ферчајлд од хотелот Mission Pacific и ресортот Seabird, каде што сега се наоѓа куќата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.